Salon Dastan
Salon Dastan

W styczniu 2013 roku w Galerii Mazovia w Płocku otwarto nowy salon z modą męską. Sklep sieci znajduje się na poziomie +1 i zajmuje powierzchnię blisko 100 mkw. Dastan to salon oferujący szeroki wybór garniturów, koszul, marynarek, płaszczy i wszelkich dodatków.

– To już nasza kolejna propozycja oferty modowej, skierowana do panów. Jestem przekonany, że odwiedzający nas klienci z zadowoleniem przyjmą propozycję nowego salonu –  mówi Krzysztof Kopytowski, dyrektor Galerii Mazovia.

Firma Dastan powstała w 1990 roku, proponuje kolekcje skierowane do nowoczesnego i stylowego mężczyzny. Obecnie w ramach sieci funkcjonuje 12 salonów własnych. Dastan Sklepy Daniela Staniaszek otwiera także salony franczyzowe.

Galeria Mazovia w Płocku działa od kwietnia 2010 r. Obiekt ma 54 tys. mkw. powierzchni całkowitej i 28 tys. mkw. pow. handlowej. Wśród najemców, którzy zadebiutowali w regionie płockim otwierając salony w obiekcie są m.in. Media Markt, Pure Health & Fitness, Zara, H&M, Cubus, Stradivarius czy KFC. W trzykondygnacyjnym budynku znajduje się ponad 110 sklepów, lokali gastronomicznych, punktów usługowych, kino oraz fitness i plac zabaw dla dzieci.

Dzięki swojemu położeniu Mazovia współtworzy płocką dzielnicę handlu i rozrywki, która ma łącznie 144 tys. mkw. powierzchni całkowitej obiektów handlowych, 3.000 miejsc parkingowych oraz największy w regionie hipermarket spożywczy. W dzielnicy znajdują się też supermarket delikatesowy, hipermarket Dom i Ogród, salon z elektroniką, klub fitness, basen, salon meblowy oraz dwie stacje benzynowe. Inwestorem obiektu jest Lewandpol sp. z o. o.