Centrum Handlowe Platan
Centrum Handlowe Platan

Centrum Handlowe Platan w Zabrzu otrzymało międzynarodowy certyfikat BREEAM® In-Use z oceną excellent w kategorii Building Management (zarządzanie obiektem) oraz oceną very good w kategorii Asset Rating (ekologiczna charakterystyka budynku).

– Pomyślne przejście przez proces certyfikacji i uzyskanie oceny excellent w kategorii zarządzanie obiektem to dla nas powód do ogromnej satysfakcji. W dalszym ciągu będziemy dokładać wszelkich starań, aby Centrum Handlowe Platan spełniało najwyższe standardy i procedury w zakresie ochrony środowiska, co pozwoli nam uzyskać równie wysoki wynik w przyszłorocznej ocenie inwestycji – mówi Aneta Górska, dyrektor centrum handlowego Platan.

Brytyjski BREEAM® jest drugim co do popularności systemem wielokryterialnej certyfikacji budynków. W ramach procesu oceny inwestycji pod uwagę brane są różne kryteria: zarządzanie obiektem, zużycie wody, zużycie i emisja CO2, wpływ użytych materiałów na środowisko, zarządzanie odpadami czy zagospodarowanie przestrzeni. Centrum Handlowe Platan uzyskując oceny excellent oraz very good zostało uznane za obiekt przyjazny środowisku i zarządzany zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju.

Przyznany Centrum Handlowemu Platan certyfikat ważny jest przez rok. CH Platan jest pierwszym obiektem z portfolio zarządzanego przez Apsys Polska, który uzyskał ocenę excellent w kategorii zarządzanie obiektem. Tak wysoki wynik to, jak informują przedstawiciele obiektu, w dużej mierze zasługa przyznanego Apsys Management certyfikatu ISO 14001 za prowadzone działania zgodne z ochroną środowiska i innymi uregulowaniami środowiskowymi. Do uzyskania oceny very good w kategorii Ekologiczna charakterystyka budynku przyczyniły się natomiast remonty i działania modernizacyjne przeprowadzone w obiekcie w ostatnim okresie.

Centrum Handlowe Platan ma 31 tys. mkw. powierzchni handlowej. Na terenie centrum znajduje się hipermarket Real oraz 83 butiki i punkty usługowe, m.in. Deichmann, RTV Euro AGD, Carry, CCC, Sephora, Go Sport oraz Reserved.

Właścicielem obiektu jest firma IVG Immobilien AG. Zarządcą CH Platan jest firma Apsys Polska sp. z o.o.