Produkty marki NYX
Produkty marki NYX

W Polsce pierwszy salon firmy kosmetycznej NYX został otwarty pod koniec 2012 roku w warszawskim Centrum Handlowym Blue City. Polska tym samym stała się jednym z niewielu krajów, w których firma NYX Los Angeles Inc. chce rozwijać sieć swoich salonów stacjonarnych poza USA.

Za ekspansję sieci w Polsce odpowiada firma Viveca sp. z o.o., która jest wyłącznym dystrybutorem kosmetyków marki NYX w Polsce. Przedstawiciele firmy w rozmowie z redakcją Retailnet.pl potwierdzili, że w 2013 roku w Polsce planowane są kolejne otwarcia sieci kosmetycznej.

– Jesteśmy jak najbardziej zainteresowani ekspansją marki NYX w Polsce. Chcielibyśmy otworzyć docelowo 4-6 salonów firmowych w najlepszych galeriach największych miast w Polsce. Planujemy również rozwinąć alternatywne kanały dystrybucji kosmetyków NYX, nad czym obecnie pracujemy. Mamy nadzieję, że w okolicach marca będziemy w stanie podać więcej konkretów w na ten temat – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Agata Żak, dyrektor zarządzająca spółką Viveca.

Salon NYX w Centrum Handlowym Blue City jest pierwszym lokalem  marki otwartym w tej części Europy. Oprócz tego w Europie działają jeszcze stacjonarne sklepy w Domu Handlowym Harrods w Wielkiej Brytanii oraz po jednym sklepie w centrach handlowych w Grecji oraz Szwecji.

Do tej pory produkty marki NYX w Polsce były dostępne wyłącznie w salonach sieci perfumerii Douglas. Salony stacjonarne NYX działają głównie w Stanach Zjednoczonych (około stu salonów). Ponadto marka dostępna jest w tysiącach salonów takich sieci jak: Ulta, Douglas, Stuki, Sephora, Urban Outfitters, Nordstrom i PacSun. Ponadto firma sprzedaje swoje kosmetyki także za pośrednictwem sklepu internetowego o zasięgu globalnym.

NYX to amerykańska marka założona przez Toni Ko w 1999 roku w Los Angeles. Obecnie sklepy NYX znajdują się w ponad 40 krajach na całym świecie.