Salon adL
Salon adL

W Galerii Rzeszów będącej częścią kompleksu City Center Rzeszów otwarto pierwszy w Polsce sklep sieci odzieżowej adL. Salon zajął powierzchnię 800 mkw.

Marka Adil Isik powstała w 1992 roku. Pierwszy sklep detaliczny otworzono w Istambule. W tym samym roku powstał sklep hurtowy przy Osmanbey, dzięki czemu marka mogła trafić zarówno do odbiorców w kraju jak i za granicą. Do 2000 roku marka w dużej mierze skupiała się głównie na swojej działalności hurtowej, w tym czasie powstało 7 sklepów na terenie Turcji.

Na rynek rosyjski marka weszła w 2002 roku otwierając swój pierwszy sklep w Moskwie. Do 2005 roku Adil Isik zwiększyła liczbę sklepów do 35 w Turcji i 14 w Rosji. Marka zyskała silną pozycję na rynku tureckim, dzięki swojej kolekcji stała się jedną z najczęściej wybieranych marek wśród kobiet.

W 2011 roku, w wyniku powstania nowych marek (Love My Body i Codentry), Adil Isik zmieniła swoja nazwę na Adil Isik Group, a następnie na adL. Wraz z przekształceniem nazwy zmianie uległa nie tylko tożsamość marki, ale również kolekcja, jej przedział cenowy, wystrój sklepów a także obsługa klienta.

Dzięki systemowi franchisingu, Adil Isik Group osiągnęło prawie 200 punktów sprzedaży w samej Turcji, a na nieustannie rozwijającym się rynku rosyjskim liczba sklepów wzrosła do 30.

Obecnie Adil Isik Group prowadzi sprzedaż w blisko 69 punktach w 20 różnych krajach: w Polsce, Rosji, Białorusi, Bułgarii, Chinach, Azerbejdżanie, Egipcie, Gruzji, na Cyprze, Iranie, Iraku, Kazachstanie, Kuwejcie, Libii, Macedonii, Montenegro, Maroku i Arabii Saudyjskiej.

City Center Rzeszów został otwarty 9 listopada 2012 roku, jego powierzchnia całkowita to 135 tys. mkw. Kluczowymi najemcami obiektu są m.in.: multipleks Helios, Piotr i Paweł, C&A, H&M, Cubus, marki z grupy Inditex (Zara, Stradivarius, Bershka, Massimo Dutti, Pull&Bear), Mohito, Deichmann, Douglas, Rossmann, Super-Pharm, Home&You, RTV Euro AGD oraz Smyk Megastore. Ponadto w centrum handlowym znajdą się m.in. sklepy marek: Hexeline, Esotiq, Ewa Minge, Calzedonia, Camaieu, Tiffi, Tatuum, Unisono, Vero Moda, Triumph, Telly Weil, Kazar, Ecco, Gino Rossi, Matras, Duka oraz restauracje i punkty gastronomiczne: Coffee Heaven, KFC, McDonald’s, North Fish, Olimp, Sphinx, Subway, Tchibo i Costa Caffee.

Inwestorem kompleksu jest Star Europa Holding sp. z o.o. sp. komandytowo-akcyjna – rzeszowska firma działająca od 1990 roku. Zrealizowała ona 15 inwestycji, m.in. Galerię Graffica w Rzeszowie. W portfelu Star Europy jest też Europa II w Nowym Sączu, Capital Park czy Hotel Victoria w Lublinie.