Galeria Leszno
Galeria Leszno

King’s Street Retail nabył Galerię Leszno, centrum handlowe o powierzchni najmu 32,5 tys. mkw. od prywatnego polskiego inwestora Energoutech 1.

Obecnie w posiadaniu King’s Street Retail, platformy grupującej polskie centra handlowe, których właścicielem jest Blackstone, są : Magnolia Park we Wrocławiu, Galeria Twierdza Kłodzko, Galeria Twierdza w Zamościu, Galeria Pestka w Poznaniu, Wzorcownia we Włocławku, Galeria Tęcza w Kaliszu oraz zakupiona właśnie Galeria Leszno. Łączna powierzchnia najmu wszystkich tych obiektów wynosi ponad 240 tys. mkw.

Galeria Leszno jest zlokalizowana w południowej części miasta, bezpośrednio przy trasie Wrocław – Poznań. Centrum handlowe zostało otwarte w maju 2011 roku i jest niemal całkowicie wynajęte. Wśród najemców są m.in: H&M, C&A, New Yorker, Stradivarius, Deichmann, Smyk, Douglas, Rossmann, Media Expert, Empik i wiele innych. Największe sklepy w Galerii Leszno to supermarket Intermarché i market budowlany Praktiker. W ofercie obiektu jest także klub fitness oraz kino Cinema 3D, które zostało uruchomione w grudniu 2012 roku jako pierwsze w mieście kino wieloekranowe.

– Galeria Leszno jest wyróżniającym się centrum handlowym, które znakomicie uzupełni portfel detaliczny Blackstone w Polsce – powiedział Mike Pegler, dyrektor zarządzający w Blackstone, odpowiedzialny za King’s Street Retail.

Zarządcą Galerii Leszno, odpowiedzialnym również za najem, będzie Master Management Group, polska firma zarządzająca obiektami handlowymi, prowadząca leasing powierzchni oraz inwestująca w nieruchomości handlowe.

– Ogromnie się cieszymy, że Galeria Leszno dołącza do portfela centrów handlowych King’s Street Retail, którymi zarządzamy. Od otwarcia w maju 2011 roku galeria osiąga świetne wyniki. Jej obroty wzrosły w ubiegłym roku o 10 proc., a wynajmem lokali zainteresowało się wielu nowych najemców – powiedział Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.