Salon Lavard w CH Atrium Mosty

– W tym roku planujemy otworzyć do 15 sklepów Lavard. Będziemy rozwijać sieć w centrach handlowych w kraju, ale też poza granicami Polski. Mamy potwierdzonych około 10 lokalizacji. Obecnie negocjujemy kolejne umowy najmu. Najbliższy sklep o powierzchni ok. 240 mkw. powstanie w Factory Warszawa Annopol – powiedział redakcji Retailnet.pl Marcin Gacek, prezes zarządu Lavard sp. z o.o.

– Ponadto rozważamy propozycję otwierania sklepów na ulicach. Jednak najpierw chcemy przetestować taką lokalizację w Warszawie i dopiero później ułożyć strategię.

– Działamy przede wszystkim w oparciu o sklepy należące do nas. Oczywiście mamy też sklepy franczyzowe, ale już teraz widzimy, że wymagają one większej uwagi. Tak więc kto wie, czy nie przejdziemy wyłącznie na działalność salonów własnych – dodał Marcin Gacek.

W 2012 roku firma Lavard otworzyła osiem salonów własnych i siedem franczyzowych m.in. w Centrum Handlowym Atrium Promenada (Warszawa), Outlet Park Szczecin, Galeria Rzeszów.

Lavard sp. z o.o. produkuje i sprzedaje elegancką odzież dla mężczyzn. Firma powstała w 1975 roku, a jej siedziba znajduje się w Krakowie. Marka Lavard oferuje garnitury, marynarki, koszule, płaszcze i kurtki oraz obuwie dla mężczyzn. Spółka otwiera swoje sklepy wyłącznie w centrach i galeriach handlowych. Obecnie w ramach sieci działa 50 salonów (własne i franczyzowe) m.in. w centrum handlowym Blue City w Warszawie, Factory Outlet Wroclaw, Galeria Słoneczna w Radomiu, Manufaktura w Łodzi, czy CH Bonarka w Krakowie. Średnia powierzchnia otwieranych sklepów wynosi od 100 do 120 mkw.

Lavard sp. z o.o. należy do Grupy odzieżowej Gamatex.