CH Warszawa Wileńska
CH Warszawa Wileńska

W związku z budową drugiej linii metra w Warszawie pojawiły się pęknięcia na budynkach stojących w pobliżu budowy. Jednym z uszkodzonych budynków jest Centrum Handlowe Warszawa Wileńska.

– W sierpniu 2012 roku na ścianach działowych budynku centrum handlowego Warszawa Wileńska zostały zauważone miejscowe pęknięcia. Ekspertyzy wykazały, że mają one związek z pracami przy centralnym odcinku drugiej linii metra. Prace zostały wstrzymane przez wykonawcę metra i jednocześnie na mocy porozumienia właścicieli Warszawy Wileńskiej z wykonawcą, firma AGP Metro rozpoczęła dodatkowe prace zabezpieczające, zmierzające do wyeliminowania wpływu budowy metra na budynek centrum handlowego – informuje redakcję Retailnet.pl Monika Lewczuk-Kuropaś z biura prasowego CH Warszawa Wileńska.

Przedstawiciele CH Warszawa Wileńska twierdzą, że pęknięcia nie zagrażają klientom i najemcom galerii.

– Obiekt jest na bieżąco monitorowany zarówno przez wykonawcę drugiej linii metra, jak i na nasze zlecenie przez firmy zewnętrzne. Usterki nie powiększają się. Stan budynku w żaden sposób nie zagraża bezpieczeństwu przebywających w centrum handlowym osób, prace zaś nie powodują ograniczeń w normalnym działaniu centrum. Zarządca Warszawy Wileńskiej przyjmuje utrudnienia ze zrozumieniem. Wiąże bowiem z budową centralnego odcinka drugiej linii metra nadzieję na  pozytywne zmiany komunikacyjne w stolicy – dodaje Monika Lewczuk-Kuropaś.

CH Warszawa Wileńska zostało otwarte w kwietniu 2002 roku. Obiekt znajduje się w dzielnicy Praga Północ, u zbiegu ul. Targowej i al. Solidarności. CH Warszawa Wileńska jest obiektem wielofunkcyjnym, łączącym funkcję handlowo-usługową, z komunikacyjną i biurową. Powierzchnia całkowita galerii wynosi 105 tys. mkw. Powierzchnia najmu to 63 tys. mkw. Centrum składa się z dwóch części: pierwsza to trzy poziomy galerii handlowej oraz znajdujące się nad nią dwa piętra powierzchni biurowej. W drugiej części mieści się hipermarket oraz trzypoziomowy parking dla klientów.