Wizualizacja CH Ogrody
Wizualizacja CH Ogrody

Spółka PORR Polska będzie wykonawcą pierwszego etapu rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody, którego inwestorem jest CBRE Global Investors. Prace rozpoczną się już 1 lutego i będą trwały do końca kwietnia 2013 roku. Ogrody po zakończeniu rozbudowy powiększą się ponad dwukrotnie – do ok. 40 tys. mkw.

Celem pierwszego etapu prac będzie zmodernizowanie części dotychczasowej bryły centrum. Będzie to w dużej mierze przygotowanie nowego, większego lokalu dla sklepu RTV Euro AGD, który pozostaje czynny w dotychczasowym miejscu. Do czasu rozpoczęcia kolejnego etapu rozbudowy inwestor nie przewiduje znaczących utrudnień dla klientów Ogrodów, w tym zmian w liczbie i dostępności miejsc parkingowych oraz komunikacji wewnątrz centrum.

CH Ogrody to jeden z pierwszych w naszym kraju projektów wykorzystania potencjału i podnoszenia wartości centrów handlowych pierwszej generacji poprzez ich przekształcanie w nowoczesne i wielofunkcyjne obiekty. Taka tendencja od dłuższego czasu jest widoczna na światowych rynkach. Działania remodellingowe wiążą się m.in. z umożliwieniem debiutu znanym markom sieciowym na elbląskim rynku, czego, jak pokazują badania rynkowe przeprowadzone na zlecenie inwestora, mieszkańcy tego miasta oczekują. Rozbudowa i modernizacja Ogrodów do standardu nowoczesnego obiektu wielofunkcyjnego to również przekształcenie go w centrum pobytowe, co wiąże się m.in. z wzbogaceniem oferty rozrywkowej, np. poprzez otwarcie wielosalowego kina.

Obiekt jest już w ponad połowie wynajęty. Prowadzone są rozmowy ze wszystkimi wiodącymi na rynku markami. W nowych Ogrodach znajdą się między innymi Carrefour, salony marek należących do grupy LPP, New Yorker, RTV Euro AGD, Deichmann, Rossmann czy Orsay, a także multipleks oraz liczne restauracje i kawiarnie.

Powierzchnia najmu zmodernizowanych i powiększonych Ogrodów wyniesie ok. 40 tys. mkw. Na dwóch poziomach zostanie zlokalizowanych ponad 130 sklepów i punktów usługowych, czyli o 75 więcej niż dzisiaj. Obecny otwarty parking naziemny zostanie zabudowany i zastąpiony parkingiem 3-poziomowym liczacym ok. 1 tys. miejsc.

Inwestorem projektu jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera także CBRE. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.

PORR Polska SA jest częścią wiodącego europejskiego koncernu budowlanego z siedzibą w Austrii. W Polsce firma ma w swoim portfolio realizację m.in. takich projektów, jak: Galeria Słoneczna w Radomiu, rozbudowa centrum handlowego Magnolia Park we Wrocławiu, siedziba koncernu Agora czy hotel InterContinental w Warszawie.