Wizualizacja Galerii Raj

Przeprowadzona rozbudowa Galerii Raj i idąca za nią rekomercjalizacja spowodowały, że od sierpnia do grudnia 2012 roku średnia wartość wzrostu liczby klientów osiągnęła poziom 10 proc. (w porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku). W grudniu galerię odwiedziło ponad 30 proc. więcej klientów niż przed rokiem., pomimo ogólnopolskiego spadku Indeksu FootFall o 3,7 proc.

– Analizy Footfall Index Polska pokazują, że z roku na rok spada liczba klientów odwiedzających galerie handlowe w grudniu. Dlatego cieszy nas wynik wskazujący, że wdrażana przez nas strategia 4RE przynosi tak widoczne rezultaty. Rozbudowa galerii, pozyskanie nowych najemców, odpowiednio dobrana strategia marketingowa sprawiły, że Raj wzmocnił swoją pozycję na handlowej mapie regionu. A rekordowa liczba klientów w grudniu jest efektem udanej rekomercjalizacji– mówi Joanna Bujak, menedżer ds. najmu IVS Grupa.

Strategia 4RE (remodelingu, rekomercjalizacji, rebrandingu i repozycjonowania) zakłada dostosowanie Galerii Raj do potrzeb klientów i najemców. W ramach przeprowadzonej rozbudowy została powiększona powierzchnia obiektu z 13 tys. do 21 tys. mkw. GA oraz zwiększyła się liczba miejsc parkingowych z 400 do 700. W procesie rekomercjalizacji pozyskano nowe sklepy z branży odzieżowej: Quiosque, Gatta, Cotton Club oraz sklep sportowy SanSport. Otwarta została księgarnia Matras, a ofertę dziecięcą rozbudowano o salon Coccodrillo wraz z asortymentem zabawek dla dzieci. Utworzono również przestrzeń zabaw dla dzieci Chwila Dla Pupila. Kawiarnia Liks i bar kanapkowy Fresco wzbogaciły ofertę gastronomiczną, a elektromarket Avans sektor Multimedia/RTV/AGD.

Rozbudowana na przełomie roku 2011/2012 Galeria Raj w Dębicy jest najdłużej działającym tego typu obiektem handlowym w mieście. Działają tam salony takich marek jak CCC, 5.10.15, Cotton Club, Deichmann, Nike czy Rossmann. Swoją działalność prowadzą tu również hipermarket budowlany NOMI oraz Kaufland. Właścicielem Galerii Raj w Dębicy jest – funkcjonująca od 1997 roku na rynku nieruchomości komercyjnych – Grupa IVS. Inwestor specjalizuje się w budowie centrów handlowych realizując projekty w mniejszych aglomeracjach miejskich. Oprócz Galerii w Dębicy posiada także Galerię Aura w Mielcu.