Sklep Takko Fashion

Spółka Takko Fashion Polska, w marcu 2013 roku zamierza uruchomić cztery nowe salony sprzedaży. Sklepy niemieckiej sieci działającej na rynku tekstylnym pojawią się w CH Europa Centralna w Gliwicach, Galerii Olimpia w Bełchatowie oraz w CH Auchan w Gliwicach i Katowicach.

– Łącznie zamierzamy w tym roku otworzyć około 10 nowych sklepów w Poslce. Interesują nas głównie duże miasta. Aktualnie prowadzimy rozmowy zmierzające do podpisania kolejnych umów najmu. Średnia powierzchnia lokali, których poszukujemy powinna mieć około 500 mkw.  – powiedziała w rozmowie z Retailnet Marta Kusiak, Expansion Manager Poland, Lithuania, Estonia, Takko Fashion Polska sp. z o.o.

Obecnie Takko Fashion posiada w Polsce 65 sklepów. W 2012 spółka uruchomiła 9 nowych placówek sprzedaży i w tym roku zamierza utrzymać tempo ekspansji. Na świecie funkcjonuje ponad 1,7 tys. sklepów w 16 krajach europejskich ( najwięcej, ponad 1 tys. sklepów znajduje się w Niemczech). Średnio spółka otwiera co roku około 150 salonów w całej Europie.  Zwykle zawiera długoterminowe umowy najmu na warunkach rynkowych.

Spółka Takko Fashion Polska sp. z o.o. działa od września 2009 roku. Jej właścicielem jest firma Takko Holding GMBH. Marka Takko Fashion z siedzibą w Niemczech powstała prawie 30 lat temu. Obecnie należy do jednych z największych przedsiębiorstw na rynku tekstylnym w Niemczech. Spółką matką grupy Takko jest Salsa Retail Holding DebtCo 1 S.à r.l. Luxemburg. Spółka została założona w grudniu 2010. Większość udziałów Grupy Takko znajduje się w posiadaniu funduszu pod zarządem Apax Partners. Oprócz centralnego holdingu grupa Takko jest reprezentowana w różnych krajach w oparciu o własny zarząd.