Galeria Olimpia
Galeria Olimpia

Otwarcie Galerii Olimpia miało miejsce 30 listopada 2012 roku. Od tego czasu obiekt odwiedziło niemal 500 tys. klientów. Ponadto w centrum handlowo-rozrywkowym w Bełchatowie pojawiły się nowe sklepy i punkty usługowe m.in. biuro podróży Itaka oraz lokal gastronomiczny Fantazja Smaków. Wkrótce nastąpi otwarcie salonu Wrangler i Lee.

Mieszkańcy Bełchatowa już za kilkanaście tygodni będą też mogli robić zakupy w sklepie nowej marki odzieżowej Grupy LPP – Sinsay. To najnowsza marka spółki LPP, której pierwsze sklepy na terenie Polski zostaną otwarte w marcu br. Oferta Sinsay to głównie odzież i akcesoria dla nowoczesnej młodzieży.

Galeria Olimpia zlokalizowana jest przy ul. Kolejowej 6. Wraz z sąsiadującym CH Echo tworzy kompleks handlowo-usługowy o łącznej powierzchni najmu 32,9 tys. mkw. W obiekcie znajdują się dwa hipermarkety spożywcze: Tesco i Carrefour oraz market budowlany Nomi. Generalnym wykonawcą obiektu była firma Polimex-Mostostal SA. Projekt powstał w pracowni MOFO Architekci.

Oferta Galerii Olimpia to 85 sklepów takich marek jak m.in. H&M, Reserved, House, Mohito, Cropp, New Yorker, Orsay, Martes Sport, RTV Euro AGD, CCC, Deichmann, Centro, Kari, Ryłko, Wojas, Apart, Reporter, 4F, Adidas, Nike, Diverse, Matras, Douglas, ApiPharm , Loox, Rossmann. Ofertę rozrywkową zapewnia wielosalowe kino Helios. Do dyspozycji klientów jest parking na 1 050 miejsc.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Spółka zrealizowała 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.