Wizualizacja Hali Lwowskiej
Wizualizacja Hali Lwowskiej

Prace przy budowie drugiego etapu Centrum Handlu Korczowa Dolina – Hali Lwowskiej, położonego w miejscowości Młyny na Podkarpaciu rozpoczęły się w listopadzie 2012 roku. Inwestycja realizowana jest zgodnie z planem.

– Shopping Center Forum będzie okazją do zaprezentowania najemcom kompleksu zlokalizowanego przy dużym węźle komunikacyjnym i w strefie ruchu przygranicznego. Mamy nadzieję, że bogatsza z miesiąca na miesiąc oferta handlowa z atrakcyjnymi cenami oraz punkt obsługi Tax Free pozwalający na realizowanie nie tylko detalicznych, ale także i hurtowych transakcji  przyciągnie kolejnych najemców do budowanej właśnie Hali Lwowskiej – mówi Jolanta Gałązka, reprezentująca inwestora Korczowej Doliny.

Obiekt powstaje w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 PARP. Całkowita wartość budowy Hali Lwowskiej wyniesie ponad 55 mln zł, kwota dofinansowania stanowi wartość prawie 41 mln zł. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Rex-Bud z Łodzi.

Inwestor zaplanował otwarcie nowej hali na III kw. 2013 roku. W Hali Lwowskiej do dyspozycji najemców będzie 15 tys. mkw. powierzchni handlowej, parking powiększy się o kolejne 700 miejsc postojowych.

Rozbudowa wielofunkcyjnego Centrum Handlu Korczowa Dolina, w opinii inwestora, zapewni dalszy rozwój inwestycji w odpowiedzi na rosnące obroty handlowe z Ukrainą a także przyczyni się do zwiększenia liczby miejsc pracy w regionie.

Korczowa Dolina to obiekt handlowy położony w miejscowości Młyny na Podkarpaciu, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą, przy wschodniej granicy Unii Europejskiej, w strefie ruchu bezwizowego. W sierpniu 2011 roku została otwarta Hala Kijowska, pierwszy z trzech budynków z parkingiem na ponad 700 miejsc postojowych. W kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 tys. mkw. docelowo funkcjonować będą trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka z parkingiem na 2,2 tys. miejsc. W bezpośredniej strefie zasięgu centrum mieszka ponad dwa miliony klientów, łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa.

Korczowa Dolina będzie jednym z kilkudziesięciu projektów prezentowanych na konferencji Shopping Center Forum 2013 Spring Edition, która odbędzie się 7 marca 2013 roku w Hotelu Hilton w Warszawie. W jednodniowej edycji wiosennej Forum bierze udział 600 uczestników. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.scf.retailnet.pl