Wizualizacja Galerii Dzierżoniów

Na początku stycznia 2013 roku rozpoczęły się prace przy budowie Galerii Dzierżoniów, której inwestorem jest Biuro Inwestycji Kapitałowych z Krakowa. – Budowa Galerii Dzierżoniów rozpoczęła się zgodnie z założonym przez nas harmonogramem – mówi Mirosław Koszany, prezes Zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych, inwestora obiektu. – Zamknięcie stanu surowego nastąpi we wrześniu 2013 r., a otwarcie dla Klientów zaplanowaliśmy na koniec br..

Galeria Dzierżoniów będzie znajdować się w centrum Dzierżoniowa, przy skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich i Prochowej. Ta dogodna lokalizacja ułatwi odwiedziny galerii około 100 tys. mieszkańców miasta oraz okolic. Docelowo w galerii będzie działać 20 punktów usługowych, a łączna powierzchnia handlowa wyniesie 5 tys. mkw. Do dyspozycji klientów będzie ok. 120 miejsc parkingowych. Wśród najemców znajdują się m.in. Euro RTV AGD, Martes Sport.

Inwestorem Galerii Dzierżoniów jest BIK Zarządzanie sp. z o.o. Projekt 2 S.K.A., spółka zależna Biura Inwestycji Kapitałowych z Krakowa, generalnym wykonawcą jest firma Erbud S.A., a za komercjalizację odpowiada Retail Concept. Koncepcję architektoniczną Galerii Dzierżoniów przygotowało biuro Bose International, za projekt budowlany i wykonawczy odpowiada zaś Biuro ArKuS.

Biuro Inwestycji Kapitałowych SA z siedzibą w Krakowie istnieje na polskim rynku od 1996 roku. Dotąd spółka specjalizowała się w budowaniu i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. W swoim portfolio ma projekty zrealizowane m.in. w Krakowie, Pruszczu Gdańskim oraz uhonorowane nagrodą Budowa Roku 2003, Centrum Logistyczne Ożarów Mazowiecki. Od dwóch lat, w ramach ekspansji, inwestuje również w obiekty handlowe, m.in. park handlowy w Puławach.

Retail Concept to firma specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Do głównych obszarów jej działalności należą: komercjalizacja i rekomercjalizacja centrów handlowych, opracowania koncepcji architektoniczno-handlowych, a także badania rynkowe dla planowanych i istniejących centrów handlowych. Firma reprezentuje również najemców w procesie rozwoju sieci sklepów.