Salon Eva Minge
Salon Eva Minge

Przedstawiciele polskiej projektantki mody Evy Minge, potwierdzili w rozmowie z redakcją Retailnet.pl, że w 2013 roku powstaną nowe salony marki zarówno w centrach handlowych, jak i przy głównych ulicach handlowych.

– W 2013 planujemy otwarcia nowych butików wszystkich marek: Eva Minge, Eva Minge Home oraz Eva Minge & Esotiq. Już w lutym planujemy otwarcie pierwszego concept store Eva Minge & Esotiq – mówi Aleksandra Wojsławska, koordynator ds.marketingu i PR w firmie Esotiq&Henderson SA.

Pierwszy koncept store Eva Minge & Esotiq ma zostać otwarty w Katowicach. W zamierzeniu jego twórców będzie unikalnym formatem na krajowym rynku łączącym projekty cenionej kreatorki mody z popularną na krajowym rynku firmą produkującą bieliznę Esotiq. Na przestrzeni 100 mkw. klientki będą mogły kupić luksusowe projekty znane z wybiegów w postaci kolekcji ready-to-wear.

Koncept store Eva Minge & Esotiq będzie oferował ubrania, bieliznę i dodatki, stanowiące codzienną garderobę kobiety.

– Salon zostanie podzielony na dwie strefy. Lewą stronę zajmuje kolekcja Eva Minge, prawą zaś bielizna marki Esotiq. Jest to pierwszy tego typu salon oferujący klientkom produkty dwóch marek. Ubrania będą charakteryzować się prostotą formy i szlachetnymi materiałami. Klientki ceniące dobre krawiectwo i najwyższej jakości materiały znajdą w nim marynarki, płaszcze, sukienki, spodnie, bluzki i dodatki. W butiku Eva Minge & Esotiq każda klientka będzie mogła liczyć na nieodpłatną pomoc profesjonalnej brafiterki – dodaje Aleksandra Wojsławska, koordynator ds.marketingu i PR w firmie Esotiq&Henderson SA.

Istotną rolę w nowym koncepcie salonów będzie pełnił wystrój łączący nowoczesność z luksusową klasyką. Połączenie czerni i złota ma przeplatać się z nieskazitelną bielą. Na głównej złotej ścianie, naprzeciwko wejścia umieszczone zostaną logo dwóch marek.

Obecnie na rynku działają 4 salony firmowane nazwiskiem Eva Minge, a kolejny jest w budowie. Większościowy pakiet udziałów firmy Eva Minge posiada spółka Esotiq&Henderson.