Wizualizacja Galerii Sudeckiej
Wizualizacja Galerii Sudeckiej

Galeria Sudecka – pierwsze regionalne centrum handlowo-rozrywkowe w Jeleniej Górze realizowane przez spółkę Echo Investment – otrzymała pozwolenie na budowę. Jak twierdzą przedstawiciele firmy w rozmowie z redakcją Retailnet.pl, realizacja Galerii Sudeckiej odbywa się zgodnie z harmonogramem.

– Uzyskanie pozwolenia na budowę to dla nas bardzo dobra wiadomość. W styczniu bieżącego roku rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem powierzchni dla hipermarketu Real i przebudową istniejącej części Centrum Handlowego Echo. Prace związane z nową, dobudowywaną częścią galerii rozpoczną się w maju, natomiast zakończenie prac zaplanowaliśmy na wiosnę 2014 roku – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Spółka Echo Investment posiada również decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczącą m.in. budowy ronda.  Stanowić ono będzie centralny punkt układu komunikacyjnego tzw. obwodnicy miasta okalającej obiekt od strony zachodniej i północnej, łączącej się z ul. Legnicką oraz z drogą wojewódzką w kierunku Wrocławia.

Proces komercjalizacji Galerii Sudeckiej przebiega bardzo sprawnie. Podpisano już umowy m.in. z hipermarketem Real (12 tys. mkw.), grupą LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp, Sinsay – łączna powierzchnia sklepów LPP to 3,5 tys. mkw.) a także spółką Helios (powstanie 7-salowe kino tej sieci).

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w północno-wschodniej części Jeleniej Góry. Obiekt realizowany jest w wyniku rozbudowy działającego od 12 lat Centrum Handlowego Echo przy al. Jana Pawła II.

Galeria Sudecka będzie pierwszym w regionie Jeleniej Góry centrum handlowo-rozrywkowym. Obiekt dysponować będzie całkowitą powierzchnią 53 tys. mkw. Powierzchnia handlowa to 30 tys. mkw. W programie centrum zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios z częścią kawowo-barową. Powstanie też nowy parking podziemny – łącznie klienci będą mieli do dyspozycji 1200 miejsc postojowych.

Od 1996 roku spółka Echo Investment notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.