Sklep Jula

W pierwszym roku działalności na polskim rynku szwedzka sieć Jula otworzyła 7 sklepów. W 2013 roku spółka planuje kolejne otwarcia punktów handlowych: dwa na Śląsku oraz jeden w Wielkopolsce.

– Ciepłe przyjęcie i dobre prognozy dla naszej sieci tylko utwierdzają nas w przekonaniu, iż nasze założenia dalszej ekspansji są słuszne. Również wyniki finansowe napawają nas optymizmem. W okresie od grudnia 2011 roku do grudnia 2012 roku like-for-like odnotowaliśmy znaczący wzrost liczby kupujących o 46 proc. oraz wzrost przychodu o 61 proc. (bazą są dwa sklepy w Warszawie: Jula Janki i Jula Targówek).To bardzo dobry prognostyk dla rozwoju naszej firmy w Polsce – powiedział Daniel Adamiuk, Country Manager Jula Poland sp. z o.o.

– Na początek marca 2013 roku zaplanowaliśmy otwarcie sklepu w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach, który jest jednym z największych komercyjnych obiektów w Polsce i Europie. Wiemy już także, że w maju pojawimy się w Parku Handlowym Franowo w Poznaniu. Ponadto trwają zaawansowane rozmowy na temat jeszcze jednej lokalizacji na Śląsku – o tym poinformujemy jak tylko podpiszemy umowy.

Siódmy w Polsce sklep Jula został otwarty w listopadzie 2012 roku, w pierwszą rocznicę działalności sieci w naszym kraju. Mieści się na terenie Morskiego Parku Handlowego w Gdańsku.

Jula to szwedzka sieć multimarketów, w której zaopatrują się przede wszystkim osoby zajmujące się majsterkowaniem. Jula AB jest rodzinnym przedsiębiorstwem, posiadającym magazyn centralny i siedzibę główną w Skarze w Szwecji. Firma zatrudnia około 2 tys. osób. Obecnie Jula posiada 59 sklepów, w tym 35 w Szwecji, 17 w Norwegii oraz 7 w Polsce. Jesienią 2011 roku firma rozpoczęła działalność na terenie Polski. Sieć Jula obecna jest m.in. w Warszawie (PH Targówek, PH Janki), Łodzi, Lublinie (PH Tatary), Wrocławiu i Słupsku (CH Jantar). Obroty koncernu Jula AB w 2011 to 3,6 miliardów koron.

W sklepach znaleźć można wszystko co jest potrzebne do renowacji domu, ogrodu czy garażu. Jest tam do kupienia ponad 13 tys. produktów. Ponadto w asortymencie Jula znajdą się produkty RTV i AGD, odzież robocza oraz wiele akcesoriów dla osób, aktywnie spędzających czas m.in. wędkując, wędrując czy jeżdżąc na rowerze.