Galeria Korona Kielce
Galeria Korona Kielce

Od stycznia 2013 roku MM Consulting odpowiada za komercjalizację Galerii Korona w Kielcach oraz rekomercjalizację galerii Cuprum Arena w Lubinie. W początkowym okresie naszej współpracy zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy na współpracę przy naszych dwóch centrach, w przyszłości nie wykluczamy rozszerzenia współpracy o kolejne nasze projekty – powiedział Lech Chudy prezes zarządu MGC Inwest.

Cieszymy się, że tak duża i prężnie działająca spółka doceniła nasze dotychczasowe doświadczenie i zaangażowanie przy innych projektach – dodał Michał Mazepa z MM Consulting.

Obecnie lubińska galeria Cuprum Arena jest skomercjalizowana w blisko 100 proc., natomiast Galeria Korona w Kielcach na poziomie 93 proc. Do wynajęcia pozostały ostatnie wolne powierzchnie – mówi Michał Mazepa z MM Consulting. Do otwartego ostatnio salonu H&M i restauracji Sphinx w Galerii Korona w najbliższym czasie dołączą następne znane sieci. Obecnie jesteśmy na etapie zaawansowanych negocjacji z kolejnymi najemcami. Chcemy, aby w Galeriach pojawiły się marki do tej pory nieobecne w regionie – dodaje.

Galeria Cuprum Arena jest obiektem wielofunkcyjnym pełniącym zarówno rolę handlowo-usługową jak i rekreacyjno-rozrywkową. Na powierzchni najmu 35 tys. mkw. znajduje się 130 sklepów i punktów usługowych, w tym sklepy odzieżowe i obuwnicze, delikatesy spożywcze, salony z wyposażeniem wnętrz, salony jubilerskie, pralnia, salon fryzjerski, multipleks z pięcioma salami (również z możliwością projekcji filmów w 3D), klub fitness, basen i centrum biurowe.

W Galerii Korona Kielce na powierzchni najmu ponad 34 tys. mkw. znajduje się około 160 lokali handlowo-usługowych. Należą do nich m.in. sklepy hiszpańskiej grupy Inditex: pierwszy w Kielcach salon Zara Home, największa w regionie Zara, a także Pull and Bear, Bershka i Stradivarius. W Koronie Kielce otwarto pierwsze w Kielcach salony Massimo Dutti i Oysho. W galerii znajdują się też salony Intersport, Royal Collection i Smyk Megastore o powierzchni 1800 mkw.

Inwestorem Cuprum Areny i Galerii Korona poprzez spółki zależne jest Dariusz Miłek, prezes spółki CCC SA, polski przedsiębiorca roku 2007, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC – lidera na polskim rynku obuwia. W trakcie realizacji są projekty handlowe w Olsztynie, Inowrocławiu i Lesznie.