Usługa Click & Collect Tesco

– Jeszcze w tym roku kalendarzowym powinniśmy uruchomić pierwsze, testowe punkty Click & Collect Tesco w Polsce – powiedział redakcji Retailnet.pl Michał Sikora, kierownik ds. komunikacji zewnętrznej Tesco Polska. Usługa Click & Collect polega na tym, że klient robi zakupy w sklepie internetowym, a odbiera fizycznie w wybranym przez siebie punkcie stacjonarnym.

Ostatnio sieć sklepów Tesco uruchomiła stronę internetową e-sklepu dla użytkowników smartfonów. – Obecnie zamawianie produktów z wykorzystaniem telefonu czy smartfonu jest możliwe dzięki mobilnej, lżejszej stronie internetowej m.ezakupy.tesco.pl. Nie jest to zatem osobna aplikacja – to strona zoptymalizowana pod urządzenia mobilne, zapewniająca wygodę składania zamówienia.

– W ciągu niewiele ponad pół roku udostępniliśmy usługę E-zakupy w 9 miastach. Do sieci weszły sklepy w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Gliwicach, Rudzie Śląskiej, Bielsku- Białej, Krakowie i Gdyni. Uwzględniając sąsiednie miasta i gminy, z zakupów za pośrednictwem internetu w Tesco może skorzystać już niemal co piąty mieszkaniec naszego kraju – dodał Michał Sikora.

Początkowo, w asortymencie E-zakupów była świeża żywność, produkty dla niemowląt, chemia gospodarcza, kosmetyki i inne najpotrzebniejsze produkty do domu, biura i samochodu. Asortyment E-zakupów jest regularnie rozwijany. Obecnie w ofercie można znaleźć także książki, gry komputerowe, zabawki dla dzieci oraz produkty sezonowe.

Strona na której można zrobić zakupy online (ezakupy.tesco.pl) wymaga stworzenia indywidualnego konta i rejestracji. Zamówione produkty są dostarczane do godziny 22 przez 7 dni w tygodniu. Dostawa dostępna jest w dwugodzinnych przedziałach czasowych. Kompletne zamówienie należy złożyć maksymalnie z 3-tygodniowym wyprzedzeniem. Płatność można załatwić on-line lub zapłacić kartą przy odbiorze ( akceptowane są karty Visa Debit, Visa Electron, Visa Credit Card, Master Card, Maestro oraz American Express). Nie ma możliwości płatności za zakupy gotówką.

Tesco rozpoczęło swoją działalność w Polsce w listopadzie 1995 roku jako inwestor strategiczny sieci supermarketów Savia. Pierwszy sklep z logo Tesco został otwarty w 1998 roku we Wrocławiu. Obecnie w sieci tej brytyjskiej grupy działa ponad 4,8 tys. sklepów w kilkunastu krajach na całym świecie. W Polsce działa ponad 400 sklepów. Tesco to sklepy w różnych formatach: hipermarkety (powierzchnia 3 tys. mkw. i więcej), hipermarkety kompaktowe (pow. 2 tys. mkw.), supermarkety (pow. 600 – 800 mkw.).