Platforma internetowa z nieruchomościami Immofinanz
Platforma internetowa z nieruchomościami Immofinanz

Grupa Immofinanz rozszerzyła swoją obecność w internecie, uruchomiając nową platformę http://properties.immofinanz.com, ze szczegółową prezentacją wszystkich posiadanych przez spółkę nieruchomości.

– Przejrzystość jest istotnym elementem naszej działalności. Od dziś stwarzamy możliwość pozyskiwania szczegółowych  informacji dotyczących każdej z nieruchomości znajdujących w naszym portfolio. To uczyni nasze aktywa bardziej namacalnymi oraz ułatwi wszystkim zainteresowanym dotarcie do wiedzy o naszych produktach czyli nieruchomościach – wyjaśnia Eduard Zehetner, prezes Immofinanz. – Jesteśmy dumni, że stworzyliśmy tak innowacyjne narzędzie.

Informacje dotyczące ponad 1,6 tys. nieruchomości oraz projektów mogą być przeglądane na różne sposoby: jako mapy lub listy, sklasyfikowane według kraju i / lub klasy aktywów. Szczegółowy widok zawiera krótki opis danej nieruchomości, w tym jej adres i dane kontaktowe do działu zarządzania aktywami, jak również podstawowe informacje oraz zdjęcia do pobrania. Treść jest dostępna we wszystkich ośmiu językach głównych rynków Immofinanz, w tym po polsku . Platformę tę może również uruchomić poprzez www.immofinanz.com – zakładka menu Our Properties.

Immofinanz to jedna z pięciu największych w Europie firm nieruchomościowych. Jest notowana w indeksie ATX na Giełdzie Papierów Wartościowych w Wiedniu. Od momentu założenia w 1990 roku zgromadziła portfolio wysokiej klasy nieruchomości o wartości około 10,51 mld euro. Immofinanz koncentruje swoją działalność w segmencie handlowym, biurowym, logistycznym i mieszkaniowym na ośmiu rynkach: austriackim, niemieckim, czeskim, słowackim, węgierskim, rumuńskim, polskim i rosyjskim.

W Polsce Immofinanz posiada 9,4 proc. łącznego portfolio firmy. W jego skład wchodzi 37 obiektów, z czego 24 to obiekty istniejące, 7 w trakcie planowania i 6 w budowie. Ich łączna wartość księgowa wynosi 983,9 mln euro (937,3 mln euro w obiektach istniejących, 30,9 mln euro w budowie, 15,8 mln euro w inwestycjach planowanych).

Obecnie na terenie kraju spółka buduje centrum handlowo-rozrywkowe Tarasy Zamkowe w Lublinie. Powierzchnia całkowita inwestycji wyniesie 104 tys. mkw., z czego 37 tys. mkw. zostanie przeznaczonych na powierzchnię handlową. Całkowity koszt inwestycji to około 480 milionów zł. Otwarcie Tarasów Zamkowych planowane jest na jesień 2014 roku.