Wizualizacja Galerii Warmińskiej

18 stycznia 2013 roku uprawomocniło się pozwolenie na budowę Galerii Warmińskiej wydane przez Urząd Miejski w Olsztynie. – To oznacza, że prace budowlane na terenie przyszłego centrum handlowego rozpoczną się już w najbliższych dniach. Jesteśmy na to pod każdym względem przygotowani, również finansowo – powiedział Jakub Puchalski z firmy MGC Inwest powiązanej z inwestorem.

Samo wybudowanie obiektu ma kosztować około 300 mln zł. Natomiast cała inwestycja zamknie się w kwocie 100 mln euro.

Galeria Warmińska będzie największym kompleksem wielofunkcyjnym nie tylko w Olsztynie, ale również w całym województwie warmińsko-mazurskim.  Powstanie przy skrzyżowaniu ulic Tuwima i Sikorskiego obok działających od ponad 10 lat: Praktikera , Media Markt-u i retail parku Real.

Dwukondygnacyjny obiekt będzie spełniał nie tylko funkcję handlową, ale też usługową, rekreacyjną i rozrywkową. Powierzchnia całkowita galerii wyniesie blisko 116,6 tys. mkw. Znajdzie się tam około 150 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, kręgielnia, klub fitness z kortami squash oraz kino. Dla klientów będzie dostępny parking na około 1,2 tys. samochodów. Według planów obiekt ma zostać otwarty w październiku 2014 roku.

Galeria Warmińska jest skomercjalizowana w 59 proc. Libra Project 2 podpisała już umowy z najważniejszymi, strategicznymi dla Galerii Warmińskiej najemcami, do których należą między innymi Piotr i Paweł, Euro RTV AGD, Smyk Mega Store, Martes Sport, Multikino z 9 ekranami, Pure Health & Fitness, Sephora, Rossmann, apteka Arnika, a także wiele największych marek odzieżowych, jak m.in. Reserved, Zara, New Yorker, Bershka, Stradivarius, Pull and Bear, Massimo Dutti, Orsay, Levi’s, Big Star, Heavy Duty, Promod, Tally Weijl, Camaieu, Mohito, SinSay, Pretty One, Swiss, Bijou Brigitte, Cropp, House, Adidas, Nike, Camel Active, Apart, Kruk, Ecco, Lavard, i Bytom.

Inwestorem Galerii Warmińskiej jest spółka Libra Project 2 sp. z o.o., która należy do Dariusza Miłka -prezesa spółki NG2 SA.