Księgarnia sieci Matras

Firma Matras, właściciel około 160 sklepów z książkami zapowiada dalszy rozwój sieci w centrach i galeriach handlowych.

W 2012 roku firma Matras SA uruchomiła ponad 30 nowych księgarń. W samej drugiej połowie minionego roku otwarto 18 księgarni, z czego 3 w koncepcie księgarniano-kawiarnianym między innymi w takich miastach jak Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Gliwice, Rzeszów.

– Jesteśmy jednym z nielicznych sieciowych konceptów księgarni, który posiada tak bardzo rozbudowaną sieć sprzedaży detalicznej obejmującą 159 księgarni – mówi Henryk Radomski, Real Estate Director Matras SA.

Firma Matras zapowiada dalszą ekspansję. Nowe punkty sprzedaży w 2013 roku będą otwierane głównie w centrach handlowych.

Sieć księgarni Matras budowana jest w oparciu o dwa formaty – mniejszy o powierzchni 70-150 mkw. i większy liczący 200-270 mkw. Format o powierzchni powyżej 200 mkw. stanowi połączenie księgarni i kawiarni i jest lokowany przez spółkę głównie w większych centrach handlowych.

Przedstawiciele sieci Matras będą obecni podczas Shopping Center Forum Spring Edition – największego wydarzenia branżowego, które odbędzie się 7 marca 2013 roku w Hotelu Hilton w Warszawie. Więcej o Forum na stronie: www.scf.retailnet.pl