Evelyn Higler, dyrektor sieci Ikea w Polsce
Evelyn Higler, dyrektor sieci Ikea w Polsce

– Polska ma ogromny potencjał, dlatego planujemy dalszy rozwój na tym rynku. Na ten moment mogę powiedzieć, że będziemy otwierać nowe sklepy Ikea oraz centra i parki handlowe w pobliżu większych miast, tak by być dostępnymi dla wielu ludzi. W 2012 roku rozpoczęliśmy budowę nowego, większego sklepu we Wrocławiu, którą obecnie kontynuujemy. Po jej zakończeniu, powierzchnia całkowita obiektu będzie wynosiła 37 795 mkw. Dodatkowo nasze plany na najbliższy czas obejmują rozpoczęcie budowy sklepu wraz z dwupoziomowym centrum handlowym w Lublinie – powiedziała w rozmowie z Retailnet Evelyn Higler, szefowa sieci Ikea w Polsce.

Obecnie Ikea ma w Polsce osiem sklepów działających w siedmiu miastach: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Łączna powierzchnia wszystkich tych obiektów wynosi ok. 230 tys. mkw. Średnia powierzchnia jednego sklepu Ikea wynosi ok. 30 tys. mkw.

– Chcemy rozwijać sieć naszych sklepów w Polsce, abyśmy byli dostępni dla jak największego grona Polaków. W planach mamy obecnie kolejne inwestycje w pobliżu dużych miast. W 2013 roku rozpoczniemy budowę sklepu Ikea w Lublinie. Posiadamy też tereny pod budowę nowych sklepów i centrów handlowych w Bydgoszczy, Częstochowie, Świlczy koło Rzeszowa oraz Opolu. O kolejnych inwestycjach będziemy informować na bieżąco – podsumowuje Higler.

Przypomnijmy, w roku finansowym 2011 i 2012 Polska znalazła się na trzecim miejscu, po Rosji i Chinach, pod względem dynamiki wzrostu sprzedaży produktów Ikea na świecie. W ubiegłym roku przychody ze sprzedaży w Polsce wzrosły o 12,2 proc. i osiągnęły poziom 1,91 miliarda złotych.