Wizualizacja Galerii Wilanów

– Inwestor zamierza złożyć wniosek o pozwolenie na budowę w pierwszym kwartale tego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w pierwszym półroczu ruszy budowa obiektu. Planowany termin jej zakończenia to koniec 2015 roku – powiedział w rozmowie z Retailnet Przemysław Polak, reprezentujący inwestora – spółkę Globe Trade Centre SA.

W pierwszej fazie budowy Galerii Wilanów powstanie 60 tys. mkw. powierzchni handlowej, docelowo obiekt będzie miał około 80 tys. mkw. i ponad 200 lokali handlowych. Komercjalizacja centrum handlowego, jak dowiedziała się redakcja Retailnet, jeszcze nie ruszyła, ale inwestor ma już listy intencyjne. Za wynajem powierzchni handlowej będzie odpowiedzialny Jones Lang LaSalle oraz inwestor.

Koszt inwestycji w Wilanowie szacuje się na 160 mln euro. Jak już informowaliśmy, spółka zamierza realizować inwestycję ze środków pozyskanych z emisji akcji ( latem 2012 roku spółka pozyskała 445 mln zł z GPW) oraz z kredytów bankowych.

Generalnego wykonawcy jeszcze nie wyłoniono. Projekt Galerii Wilanów opracowało biuro architektoniczne APA Wojciechowski sp. z o.o.

Przypomnijmy, w październiku 2012 roku spółka Globe Trade Centre odkupiła od Polnord SA 50 proc. udziałów w projekcie, który zakłada realizację centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Wilanów w Warszawie. W wyniku transakcji, GTC zbuduje i będzie zarządzać Galerią Wilanów samodzielnie.

Oprócz kompleksu w Wilanowie, GTC zamierza też budować centrum handlowo-rozrywkowe w północnej części Warszawy, na 4,9 hektarowej działce położonej w dzielnicy Białołęka.

Firma GTC powstała w 1994 r. w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce,  na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. Dotychczas spółka wybudowała nieruchomości komercyjne o powierzchni ok. 930 tys. mkw.