Konstanty Strus, właściciel PB K. Strus
Konstanty Strus, właściciel PB K. Strus

Przedsiębiorstwo Budowalne K. Strus należące do Konstantego Strusa realizuje dwie duże inwestycje handlowe – Galerię S w Siedlcach oraz Galerię Jurowiecką w Białymstoku. Obecnie trwa proces komercjalizacji obu obiektów. Wśród najemców znajdą się duże sieci handlowe otwierające sklepy własne, ale także franczyzobiorcy.

– Franczyzobiorcy są często ryzykownymi najemcami. Wiąże się to z tym, że nie zawsze trzymają poziom danej sieci  obniżając jakość usług. I to jest niekorzystne zarówno dla samej sieci, jak i właściciela galerii. Wszystko jednak zależy od zapisów w umowach. Bardzo pomocny jest zapis, mówiący o tym, że jeśli franczyzobiorca odstąpi od umowy, to właściciel sieci przejmuje po nim sklep. Nie jest łatwo podpisać tego typu umowę, ale uczciwi partnerzy biznesowi stosują takie rozwiązania – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Konstanty Strus.

– Często jednak franczyzobiorcy prowadzą lokale w sposób przemyślany i profesjonalny. Są oni na miejscu, znają klientów i potrafią dostosować do nich ofertę, a to często jest niemożliwe, jeśli sklepem zarządza ktoś z głównej siedziby. Czasem franczyzobiorcy osiągają lepsze wyniki niż salony firmowe nadzorowane z centrali danej marki – dodaje Konstanty Strus.

Zarówno Galeria S, jak i Galeria Jurowiecka zostaną zaprezentowane podczas wiosennej edycji Shopping Center Forum 2013 w warszawskim Hotelu Hilton. Forum odbędzie się dnia 7 marca 2013 roku. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.scf.retailnet.pl.