Rzeszów Plaza

Keen Property Partners Retail podjęła decyzję o zmianie zarządcy dwóch swoich obiektów handlowych. Galeria Victoria oraz Rzeszów Plaza zarządzane będą teraz przez zespół specjalistów z Keen Property Management (KPM). Zarządzanie aktywami obu centrów handlowych od momentu ich otwarcia sprawowane było przez dewelopera, co nie ulegnie zmianie. Keen Property Management, spółka siostrzana KPP Retail, przejmie zarządzanie Galerią Victoria oraz Rzeszów Plaza z dniem 1 lutego 2013 roku.

– Ze względu na to, że dysponujemy wysoko wykwalifikowanymi i zaangażowanymi lokalnymi zespołami, a także doświadczonymi specjalistami do spraw najmu, podjęliśmy decyzję o przejęciu przez Keen Property Management zarządzania Galerią Victoria oraz Rzeszów Plaza. Jestem przekonany, że dzięki temu oba centra handlowe będą funkcjonować jeszcze bardziej efektywnie – powiedział Richard Keen, dyrektor zarządzający, Keen Property Partners Retail.

Galeria Victoria jest pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-usługowo-rozrywkowym w Wałbrzychu i regionie. W centrum handlowym znajdują się: pierwsze w mieście wieloekranowe kino, liczne restauracje i kawiarnie, a także sklepy znanych polskich i międzynarodowych marek. Galeria Victoria, zaprojektowana przez wielokrotnie nagradzane studio architektoniczne Chapman Taylor, całkowicie odmieniła centrum Wałbrzycha. Obiekt nie tylko doskonale wpisuje się w plan rewitalizacji dotychczas niezagospodarowanej części miasta, ale także stał się nowym elementem przestrzeni publicznej dla mieszkańców Wałbrzycha. Centrum handlowe zostało otwarte w październiku 2010 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością, co potwierdza fakt, że w 2012 roku Galerię Victoria odwiedziły niemal 4 mln klientów. Na kompleks Galerii Victoria składają się centrum handlowe, hotel oraz park handlowy, a ich łączna powierzchnia wynosi ponad 43 tys. mkw.

Centrum handlowe Rzeszów Plaza zlokalizowane jest w dzielnicy Nowe Miasto. Rzeszów Plaza, w którym swoje sklepy ma ponad 65 firm i marek, zostało niedawno rozbudowane, dzięki czemu jego powierzchnia najmu wynosi obecnie 19,5 tys. mkw. Rozbudowa polegała na dobudowaniu dwóch kondygnacji handlowych, połączeniu centrum handlowego z hipermarketem E.Leclerc zadaszonym łącznikiem, wybudowaniu pięciopoziomowego parkingu, a także stworzeniu części biurowej o powierzchni najmu wynoszącej ponad 1,2 tys. mkw. W rezultacie oferta handlowa Rzeszów Plaza znacznie się wzbogaciła dzięki nowo otwartym sklepom i punktom handlowo-usługowym.

Keen Property Partners Retail (KPP Retail) specjalizuje się w zakupie i budowie lokalnych i regionalnych centrów handlowych.