Galeria Solna
Galeria Solna

4F, Prosport, Reporter, Quiosque, Coccodrillo, Centrum Zoologiczne Lemur i Galeria Kwiatów – to kolejne marki, jakie dołączyły do grona najemców Galerii Solnej.

Pierwsza galeria handlowa w Inowrocławiu zostanie otwarta już w maju bieżącego roku.

Całkowita powierzchnia najmu obiektu wyniesie ponad 30 tys. mkw. Galeria obejmie swym zasięgiem ponad 200 tys. mieszkańców w promieniu 30 km.

– Nowi najemcy, którzy dołączyli do projektu, zajmą powierzchnię ponad 720 mkw. Wszystkie umowy zostały podpisane w systemie franczyzowym lub z lokalnymi przedsiębiorcami. Wśród franczyzobiorców znalazła się m.in. spółka KMW Invest, która mając doświadczenie na rynku lokalnym podpisała umowy na 4 lokale w Galerii Solnej, co podkreśla ogromne zainteresowanie naszym projektem. – mówi Mariusz Kowalczyk, dyrektor działu komercjalizacji w firmie Libra Project. – Obiekt jest już prawie całkowicie wynajęty. Aktualnie finalizujemy umowy na wynajem ostatnich wolnych lokali.

Głównym operatorem spożywczym obiektu będzie hipermarket Tesco. W ofercie centrum znajdzie się około 100 sklepów, punktów usługowych, rekreacyjnych oraz restauracji i kawiarni. Najemcami bedą m.in.: H&M, New Yorker, Reserved, Cropp Town, Mohito, Lee Wrangler, House, Diverse, Triumph, Smyk, Empik, Rossmann, Avans oraz McDonald’s. Klienci Galerii Solnej będą mieli do dyspozycji 1000 miejsc parkingowych.

Wraz w budową centrum handlowego inwestor realizuje infrastrukturę drogową na terenach przyległych. Zgodnie z postanowieniami umowy pomiędzy inwestorem galerii a powiatem inowrocławskim budowana jest druga nitka ulicy Wojska Polskiego, która zapewni dostępność do centrum. W oparciu o umowę z prezydentem Inowrocławia przebudowie podlegają ulice: Grochowa oraz Piłsudskiego. Ponadto inwestor wybudował ekrany wyciszające oraz wzmocnił podbudowę okolicznych dróg w celu uniknięcia drgań czy nadmiernego oddziaływania ruchu samochodowego na okoliczne domostwa.

Inwestorem Galerii Solnej są firmy: Acteeum Central Europe sp. z o.o. należąca do Acteeum Group oraz spółka Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA.

Acteeum Central Europe sp. z o.o. należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych, a także retail parków. W Polsce aktualnie spółka jest obecna jako współinwestor budowy Galerii Solnej w Inowrocławiu oraz odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarniego Stoku w Bielsku-Białej oraz Ogrodów w Elblągu. Acteeum zajmuje się również  komercjalizacją, a także negocjuje zakup kolejnych terenów pod inwestycje komercyjne.

Spółka Libra Project powstała na początku 2008 r. Firma działa jako agent przy najmie obiektów handlowych oraz jest firmą deweloperską specjalizującą się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji, głównie obiektów handlowo-rozrywkowych.