Wizualizacja Bramy Pomorza

Obecnie w ramach sieci Abra funkcjonują 82 salony w tym 70 to sklepy własne, a 12 działa na zasadach franczyzy. Abra SA planuje w 2013 roku uruchamiać po jednym sklepie miesięcznie.

– Jest kilka miast, w których pilnie poszukujemy powierzchni handlowej (ok. 600 mkw.). Są to takie miasta jak Cieszyn czy Jarosław – mówi Dorota Placzyńska, menedżer ds. rozwoju sieci.

Obecnie przedstawiciele sieci zaawansowane rozmowy w sprawie najmu prowadzą m.in. w Kędzierzynie-Koźlu, Inowrocławiu, Dzierżoniowie, Bełchatowie i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Abra SA otwiera zarówno salony własne jak i franczyzowe. Placówki franczyzowe powstają w miastach od 20 do 100 tys. mieszkańców. Oprócz sklepów tradycyjnych, firma prowadzi także sprzedaż przez internet, za pośrednictwem swojej strony internetowej www.abra-meble.pl

Abra SA, nieproducencka sieć sklepów meblowych, należy do międzynarodowej Grupy  Steinhoff International. Grupa Steinhoff zarządza kilkunastoma markami i posiada łącznie prawie 1300 sklepów detalicznych. Jednocześnie jest ważnym producentem mebli. Posiada 27 fabryk produkujących meble i ich komponenty, w tym 6 fabryk znajdujących się na terenie Polski.

Przedstawiciele firmy Abra będą uczestnikami konferencji Shopping Center Forum 2013 Spring Edition, która odbędzie się 7 marca 2013 roku w Hotelu Hilton w Warszawie. W jednodniowej edycji wiosennej Forum bierze udział 600 uczestników. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.scf.retailnet.pl