CH Serenada
CH Serenada

Budowa Centrum Handlowego Serenada w Krakowie ma się rozpocząć w 2014 roku.

Inwestor, spółka Mayland Real Estate do końca tego roku zamierza zabezpieczyć umowy najmu na około 60 proc. powierzchni handlowej obiektu.

Równocześnie z przeprowadzaną komercjalizacją trwają zaawansowane rozmowy na temat finansowania budowy krakowskiego centrum.

–  Obecnie inwestycja jest skomercjalizowana w blisko 40 proc. Swoje sklepy w CH Serenada otworzą m.in.: Mohito, Cropp Town, Reserved, ReKids, Cubus, House oraz Home&You. Ostatnio do grona najemców dołączyła też nowa marka z Grupy LPP- Sinsay – poinformowała redakcję Retailnet.pl Anna Skrocka, reprezentująca inwestora, Mayland RE.

CH Serenada będzie miało dwa poziomy handlowe o powierzchni najmu 42 tys. mkw. Pomieści 170 sklepów i punktów handlowo-usługowych oraz parkingi na 1,7 tys. miejsc. Obiekt powstanie w sąsiedztwie ulic Dobrego Pasterza i Gen. Bora-Komorowskiego.

Inwestor nie podaje jeszcze nazwy generalnego wykonawcy, ale już wiadomo, że projekt architektoniczny przygotowała pracownia architektoniczna AMC Chołdzyński.

Mayland Real Estate sp. z o.o. istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku takie centra handlowe jak Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. Obecnie realizuje rozbudowę CH Wzgórze w Gdyni.