Galeria Sudecka
Galeria Sudecka

W Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze budowanej przez Echo Investment rozpoczęła się adaptacja powierzchni pod nowy hipermarket sieci Real.

– Prace związane z przygotowaniem powierzchni dla hipermarketu Real przebiegają zgodnie z planem. Trwa montaż kas, a także instalowanie regałów, chłodni i innych elementów wyposażenia. Prace zakończą się w marcu bieżącego roku – mówi Marcin Materny, dyrektor działu centrów handlowych Echo Investment.

W maju br. rozpoczną się prace związane z nową, dobudowywaną częścią galerii, która wraz z obecnym CH Echo stworzy Galerię Sudecką.
Spółka Echo Investment posiada również decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczącą m.in. budowy ronda. Bedzie ono stanowiło centralny punkt układu komunikacyjnego tzw. obwodnicy miasta okalającej obiekt od strony zachodniej i północnej, bedzie też łączyło się z ul. Legnicką oraz z drogą wojewódzką w kierunku Wrocławia.

Proces komercjalizacji Galerii Sudeckiej przebiega bardzo sprawnie. Podpisano już umowy m.in. z hipermarketem Real (12 tys. mkw.), grupą LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp, Sinsay – łączna powierzchnia sklepów LPP to 3,5 tys. mkw.) a także spółką Helios – w Galerii Sudeckiej powstanie 7-salowe kino tej sieci.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w północno-wschodniej części Jeleniej Góry. Jest efektem rozbudowy działającego od 12 lat Centrum Handlowego Echo przy al. Jana Pawła II.

Nowy obiekt dysponować będzie całkowitą powierzchnią 53 tys. mkw. Powierzchnia handlowa to 30 tys. mkw. W programie centrum zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios z częścią kawowo-barową. Powstanie też nowy parking podziemny – łącznie klienci będą mieli do dyspozycji 1200 miejsc postojowych.

Echo Investment SA zrealizowała 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.