Andrzej Bartnicki, prezes Cinema 3D

Cinema3D to sieć nowoczesnych multipleksów kinowych, która działa na polskim rynku od dwóch lat. Pierwsze kino zostało otwarte w Galerii Twierdza w Kłodzku w styczniu 2011 roku. Kolejne multipleksy uruchomiono w Galerii Tęcza w Kaliszu (styczeń 2012), Galerii Świdnickiej w Świdnicy (marzec 2012) oraz Galerii Leszno w Lesznie (grudzień 2012).

– Analizujemy kolejne atrakcyjne lokalizacje, w planach mamy otwieranie minimum jednego kina rocznie. Sieć stawia na centra handlowe w miejscowościach o populacji od 50 do 100 tysięcy, gdzie mieszkańcy pozbawieni są dostępu do nowoczesnego kina lub muszą do niego jeździć do większych miast. Stajemy się powoli jednym z wiodących graczy na polskim rynku kinowym – powiedział Andrzej Bartnicki, prezes Cinema3D.

Obecnie sieć składa się z czterech kin, w których znajduje się 3,2 tys. miejsc, w tym 150 kanap dwuosobowych. Wszystkie kina wyposażone są w najnowocześniejsze i tylko cyfrowe projektory kinowe BARCO, w tym pierwszy w Polsce projektor Barco 4K w kinie w Świdnicy.

W 2012, który był trudnym rokiem dla branży, kina sieci Cinema3D w Polsce odwiedziło aż 530 tysięcy widzów, którzy obejrzeli ponad 200 premier filmowych.