Centrum handlowe
Centrum handlowe

Wraz z rozpoczynającym się 2013 rokiem Metro Properties przejęło zarządzanie CH Tulipan w Łodzi oraz CH Kometa w Toruniu.

Liczba wszystkich centrów i parków handlowych należących do portfela nieruchomości zarządzanych przez firmę zwiększyła się tym samym do 17.

– Jestem dumna z faktu, że do grona naszych klientów dołączyła Pradera. Bez wątpienia – każde kolejne centrum w naszym portfolio to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy powierzyli nam zarządzanie swoimi obiektami. Prawie dwie dekady doświadczeń na polu „asset management” oraz „property management”, obejmujących wszystkie etapy cyklu życia nieruchomości komercyjnej to gwarancja jakości naszych usług – mówi Renata Kinde-Czyż, prezes zarządu Metro Properties w Polsce.

CH Tulipan to działające od 1999 roku łódzkie centrum handlowe. Zlokalizowane jest przy jednej z głównych arterii miasta, w dzielnicy Widzew. Na blisko 40 tys. mkw. powierzchni handlowej znaleźć można najpopularniejsze marki handlowe tj.: Real, Rossmann, Sephora, Home&You, RTV Euro AGD, Hi Mountain, CCC czy Komfort.

– Tulipan to miejsce wygodnych, codziennych zakupów łodzian mieszkających we wschodniej części miasta. Przestronne parkingi i nieskomplikowana topografia to bezsprzeczne atuty tego miejsca – twierdzi Adrian Zawadzki, dyrektor CH Tulipan.

CH Kometa w Toruniu również zostało otwarte w 1999 roku. Niewielki obiekt w formacie convenience mieści 20 lokali handlowo–usługowych, w tym takie marki jak: Real, Rossmann, Vision Express czy Wojas.

– Kompaktowy format tego centrum sprzyja częstym odwiedzinom i szybkim, bezproblemowym zakupom – dodaje Krzysztof Widawski, dyrektor CH Kometa.

Współwłaścicielami obiektów są spółki Galeria Tulipan sp. z o.o. oraz Galeria Kometa sp. z o.o. należące do funduszu POERF zarządzanego przez Pradera Europe.

Metro Properties to firma zarządzająca nieruchomościami należącymi do koncernu Metro Group. W obrębie 30 państw spółka zarządza największym międzynarodowym portfelem sprzedaży detalicznej. Firma trudni się wyszukiwaniem lokalizacji pod przyszłe inwestycje,  budowaniem i wspomaganiem rozwoju obiektów sprzedaży detalicznej. Na polskim rynku działa od 15 lat oferując wszystkie usługi z zakresu planowania, budowy i zarządzania obiektami handlowymi, usługowymi i biurowymi. Metro Properties zarządza 17 centrami i parkami handlowymi w całej Polsce (sieć 9 centrów M1, CH Ster w Szczecinie, CH Kometa w Toruniu, CH Tulipan w Łodzi, CH Ursynów w Warszawie, parki handlowe w Opolu, Tychach, Olsztynie i Kielcach).