Galeria Wisła w Płocku
Galeria Wisła w Płocku

Salon Sony Centre dołączył do grona najemców, którzy przedłużyli swoją działalność w Galerii Wisła w Płocku. Najemca podpisał umowę z grupą Caelum Development do lipca 2016 roku.

Salon Sony Center pozostanie na poziomie 1 Galerii Wisła na powierzchni 130 mkw. Firmowy punkt marki Sony pozostaje pierwszym i jedynym w regionie Płocka.

Rok 2012 był korzystny dla najemców Galerii Wisła z branży Dom i Multimedia. Salony oferujące artykuły z tej kategorii odnotowały 5-procentowy wzrost obrotów w porównaniu z rokiem poprzednim.

Galeria Wisła mieści się w centrum największej dzielnicy Płocka – Podolszycach. W odległości 10 minut jazdy samochodem od galerii mieszka 131 tysięcy osób. Obiekt znajduje się w intensywnie rozwijającym się obszarze miasta, przy skrzyżowaniu ulic Wyszogrodzkiej i Jana Pawła II, w otoczeniu największych Płockich osiedli.

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie, utworzona w 2002 roku przez zespół prywatnych irlandzkich inwestorów z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce, a także na terenie Rumunii.

W portfolio inwestycji Caelum znajdują się m.in.: CH Nova Park (Gorzów Wielkopolski), Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Wratislavia Center (Wrocław), Galeria Wisła (Płock). Największym realizowanym przez zespół Caelum Development projektem jest wielofunkcyjny kompleks handlowo-rozrywkowy ParkLake Plaza w Bukareszcie, w Rumunii (o powierzchni najmu 67 tys. mkw.).