Stephan Groht, założyciel i właściciel Grupy elbfonds

Spółka elbfonds Development w 2013 roku zamierza wybudować 100 tys. mkw. powierzchni handlowej. – Przede wszystkim będą to budowle typu marcredo Center, czyli centra handlowe o powierzchni powyżej 15 tys. mkw., takie jak obiekt w Ciechanowie. Ale zrealizujemy także kilka mniejszych centrów handlowych, np. w Myśliborzu i Janowie Lubelskim – powiedział portalowi Retailnet Stephan Groht, założyciel i właściciel Grupy elbfonds.

– Budowę kilku projektów rozpoczniemy wiosną. Zobaczymy wówczas, które z nich zostaną oddane do użytku w 2013 roku. Obecnie zaplanowaliśmy trzy inwestycje, które zostaną ukończone w tym roku. Są to marcredo Center w Piekarach Śląskich i w Szczecinie. Planujemy też otwarcie obiektu w Myśliborzu. Natomiast centrum marcredo w Kutnie zostanie otwarte pod koniec 2013 roku lub na początku 2014 roku, zaś Galeria marcredo w Głogowie w połowie 2014 roku.

– Interesują nas mniejsze i średnie miasta, z liczbą od 20 tys. mieszkańców. Mamy szereg nieruchomości gruntowych, które aktualnie analizujemy. Dwie interesujące nieruchomości znajdują się w fazie zaawansowanych negocjacji.

Grupa elbfonds w 2012 roku zakupiła nieruchomości gruntowe pod budowę centrów handlowych w Kutnie, Szczecinie i Głogowie. Otworzyła również centrum handlowe marcredo Center Ciechanów.

Elbfonds Development sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest spółką deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Marcredo Center to międzynarodowa marka nieruchomości handlowych. Wszystkie centra marcredo muszą sprostać takim samym wymaganiom: dobra lokalizacja, solidna konstrukcja, duża liczba miejsc parkingowych oraz wysoka rozpoznawalność. Centra marcredo dzięki swojej strukturze najemców mają przede wszystkim zaspokajać codzienne potrzeby klientów.