CCC
CCC

Sąd Rejonowy we Wrocławiu wydał zgodę na zmianę nazwy firmy z dotychczasowej NG2 Spółka Akcyjna na CCC Spółka Akcyjna. Spółka może używać także skróconej nazwy firmy CCC SA. Nazwa emitenta pod jaką notowane są akcje na rynku giełdowym nie ulegnie zmianie i brzmieć będą CCC.

Właściciel sklepów obuwniczych spółka NG2 SA w grudniu 2012 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 121 mln zł. To wzrost o 34 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Przychody za okres styczeń – grudzień 2012 wyniosły ponad 1,3 mld zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie w roku 2011 o prawie 21 proc.

NG2 SA jest właścicielem sieci sklepów CCC, Lasocki, Quazi, Boti. Strategicznym celem spółki na lata 2013 – 2015 jest zdobycie pozycji lidera rynku obuwniczego w każdym z krajów Europy Środkowej. W Polsce, w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech spółka zamierza rozwijać sieć sklepów własnych, natomiast w Rosji, Rumunii i krajach nadbałtyckich przez franczyzę. Firma nie wyklucza również rozwoju w Kazachstanie i na Ukrainie.

W 2013 roku sieć sprzedaży spółki NG2 zwiększy się o 120 sklepów CCC, w tym co najmniej 40 salonów sprzedaży powstanie w Polsce, 25 w Czechach i na Słowacji, 25 na Węgrzech i co najmniej 20 w Rumunii.