Salon Media Expert
Salon Media Expert

Spółka Terg SA zapowiada utrzymanie tempa rozwoju sieci elektromarketów Mediaexpert. Sieć  licząca obecnie około 190 sklepów zostanie powiększona o kolejnych około 40-50 placówek. Dodatkowo 30 obiektów będzie poddanych modernizacji.

– W najbliższym czasie zostaną uruchomione placówki w: Sycowie, Ząbkowicach Śląskich, Bystrzycy Kłodzkiej, Jaworze, Grudziądzu, Sochaczewie, Więcborku, Braniewie, Opolu Lubelskim, Włodawie oraz w powstającej właśnie Galerii Stara Kablownia w Czechowicach-Dziedzicach – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Marcin Żakowski, dyrektor działu nieruchomości Terg SA.

Zarząd spółki Terg SA planuje w 2013 roku również dokończenie jednej z inwestycji własnych (Park Handlowy Bema w Nysie) jak i rozpoczęcie dwóch kolejnych ( w Szczecinku i  Śremie).

Przypomnijmy, w 2012 roku spółka oddała do użytku 37 nowych placówek Mediaexpert, o łącznej powierzchni 32 tys. mkw. i poddała renowacji 31 sklepów.

Salony Mediaexpert powstają głównie w miejscowościach do 100 tysięcy mieszkańców w atrakcyjnych lokalizacjach zarówno w galeriach i parkach handlowych jak i w charakterystycznych samodzielnych budowlach. Średnia powierzchnia lokalu to 800-1000 mkw.

Wszystkie planowane salony należą do firmy Terg SA – jednego z trzech dystrybutorów sieci Mediaexpert.

Media Expert to dynamicznie rozwijająca się sieć elektromarketów, obecna na rynku od ponad 10 lat. Jest jedną z trzech największych i najlepiej rozpoznawalnych marek branży multimedia, RTV, AGD w Polsce. Obecnie w ramach sieci działa około 290 elektromarketów.