CH Wzgórze

Spółka Mayland Real Estate podpisała umowę o współpracy przy komercjalizacji CH Wzgórze z firmą BOIG. Spółka będzie odpowiedzialna za wynajem powierzchni handlowej centrum wspólnie z działem najmu Mayland.

– Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z firmą Mayland, zwłaszcza przy tak znakomitym projekcie jakim jest CH Wzgórze w Gdyni. Wierzymy, że dobra lokalizacja, niebanalna architektura oraz zaawansowane prace budowlane zmierzające do rychłego ukończenia centrum zaowocują sprawnym zakończeniem procesu komercjalizacji – mówi Tomasz Rydlewski, wiceprezes spółki BOIG.

– CH Wzgórze bedzie jednym z nielicznych, nowoczesnych obiektów handlowych o tak dużej powierzchni najmu. Poza tym zostanie otwarty jeszcze w tym roku, co budzi żywe zainteresowanie na rynku retail. Zainteresowani są zwłaszcza najemcy sektorów fashion, wyposażenia wnętrz oraz sieci gastronomicznych. Na pewno dodatkowym atutem jest pozycja jaką posiada na rynku firma Mayland – dodaje Tomasz Rydlewski.

CH Wzgórze będzie największym centrum handlowym na Pomorzu. Powierzchnia rozbudowanego Wzgórza wyniesie 70 tys. mkw. GLA. Znajdzie się w nim 250 sklepów. Centrum zostanie otwarte w tym roku. Rozbudowywany obiekt jest wynajęty w ponad 85 proc., a większość pozostałej powierzchni handlowej jest zarezerwowana.

Wśród głównych najemców Wzgórza znajdą się m.in grupy: Inditex i LPP, ale również salony H&M, C&A, New Yorker, Smyk, Empik, Simple, Orsay, Super-Pharm, Sephora, Douglas, Rossmann, Tally Weijl, Cubus, City Sport, KappAhl, Duka, W.Kruk, Yes, Apart, Solar, Villeroy&Boch, Gino Rossi, Felina , CCC czy Caprisa.

W strefie restauracyjnej i gastronomicznej CH Wzgórze znajdą się: KFC, Burger King, Pizza Hut, Grand Kebab, Wyspa Smaku, Mount Blanc, Tai Wok, Sushi Matsu, Coffee Heaven, Gelatomagia, Grycan, Subway i Salad Story.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. Mayland planuje w najbliższych latach budowę kolejnych centrów handlowych.