Park Handlowy TuiTeraz
Park Handlowy TuiTeraz

30 stycznia 2013 roku uprawomocniło się pozwolenie na budowę Parku Handlowego TuiTeraz w Ełku. Inwestor, Biuro Inwestycyjne Graf, prowadzi obecnie prace rozbiórkowe istniejących na terenie inwestycji budynków.

Budowa obiektu rozpocznie się  z początkiem lutego tego roku, a jego otwarcie zaplanowano na 4 grudnia 2013 roku.

Równocześnie z prowadzonymi na ternie inwestycji pracami, trwa komercjalizacja obiektu.

– Głównym najemcą  będzie Supermarket Topaz, który zajmie lokal o powierzchni 1 tys. mkw. Ostatnio podpisaliśmy także umowę z Apteką Arnika. Obecnie finalizowane są kolejne umowy z najemcami sieciowymi – poinformował portal Retailnet Jarosław Buczkowski, prezes zarządu, Graf Bis sp. z o.o.

TuiTeraz znajduje się w centrum Ełku, miedzy  skrzyżowaniami ulic Gdańskiej, Mickiewicza i Konopnickiej, generującymi w ciągu dnia największy ruch w mieście.  Obiekt będzie miał około 5 tys. mkw. powierzchni najmu, na której znajdzie się około 20 punktów handlowo – usługowych. Do dyspozycji klientów będzie parking ze 170 miejscami parkingowymi.

Inwestorem jest Biuro Inwestycyjne Graf, posiadające nieruchomości komercyjne, którymi również zarządza. Graf Bis sp. z o.o. to firma, która posiada już obiekty handlowo-biurowe. Park handlowy TuiTeraz to pierwszy park handlowy realizowany przez inwestora.