Park Handlowy Bema
Park Handlowy Bema

Terg SA, jeden z trzech dystrybutorów sieci Mediaexpert, planuje w tym roku realizację trzech własnych inwestycji handlowych w miastach do 100 tys. mieszkańców.

– Obecnie jesteśmy na etapie zakończenia budowy Parku Handlowego Bema w Nysie. Planowany termin oddania obiektu do użytku to czerwiec/lipiec tego roku. Na pół roku przed otwarciem obiekt jest skomercjalizowany w około 70 proc. – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Marcin Żakowski, dyrektor działu nieruchomości Terg SA.

Park Handlowy Bema powstaje przy ulicy Bema. Będzie miał 3,3 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obecnie wynajęte jest ponad 2 tys. mkw. Swoje salony w nowo powstającym parku otworzą Mediaexpert oraz sieć spożywcza Polomarket.

– Na ten rok oprócz PH Bema zaplanowaliśmy realizację jeszcze dwóch tego typu obiektów. Skupiamy się na inwestowaniu w małych i średnich miastach. Stąd kolejne obiekty powstaną w Śremie i w Szczecinku – dodaje Żakowski.

Parki handlowe realizowane przez spółkę Terg mają około 3 tys. mkw. powierzchni handlowej.  Wśród najemców są przeważnie: operator spożywczy, salon ze sprzętem RTV AGD, a także mniejsze punkty handlowo-usługowe.

Oprócz inwestowania w parki handlowe Terg jest jednym z trzech dystrybutorów sieci Mediaexpert. W 2012 roku spółka oddała do użytku 37 nowych placówek Mediaexpert, o łącznej powierzchni 32 tys. mkw. W planach na ten rok ma uruchomienie kolejnych 40-50 sklepów pod szyldem Mediaexpert.