Zara Home
Zara Home

Grupa odzieżowa Inditex będąca właścicielem sieci Zara Home otworzy salon marki w Galerii Krakowskiej. Na powierzchni 250 mkw. mieszczącej się na poziomie 0, będzie można znaleźć szeroki wybór akcesoriów sypialnianych, kuchennych i łazienkowych.

– Bardzo cieszymy się, że tak uznana na świecie marka jaką jest Zara Home dołączyła do oferty Galerii Krakowskiej. Wierzymy, że asortyment sklepu przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom – mówi Ryszard Wysokiński, dyrektor Galerii Krakowskiej.

Zara Home powstała w Hiszpanii w 2003 roku. Od momentu otwarcia pierwszego sklepu, nastąpił intensywny rozwój marki na arenie międzynarodowej. Obecnie Inditex posiada 285 sklepów marki w 27 krajach.

Grupa odzieżowa Inditex, do której należą sklepy marek: Zara, Bershka, Pull&Bear, Massimo Dutti, Stradivarius, Zara Home i Oysho, posiada łącznie ponad 5,6 tys. sklepów na świecie. Założycielem grupy jest Amancio Ortega.

Galeria Krakowska została otwarta w 2006 roku. Obiekt znajduje się w centrum Krakowa, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego. Obszar oddziaływania Galerii Krakowskiej obejmuje ponad 1,3 mln mieszkańców woj. małopolskiego. Galeria na powierzchni 60 tys. mkw. oferuje 270 punktów handlowych położonych na 3 poziomach, a także 4500 mkw. powierzchni biurowych. Właścicielem obiektu jest ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o.

W 2012 roku Galerię Krakowską odwiedziło ponad 39 milionów osób.