Gemini Park Bielsko- Biała
Gemini Park Bielsko- Biała

Obecnie Gemini Park Bielsko-Biała ma ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych usytuowanych na powierzchni 27,5 tys. mkw. Po rozbudowie obiekt będzie dysponował jedną z największych powierzchni w regionie – 55-59 tys. mkw.

Wraz z dodatkową powierzchnią handlową powiększy się grono najemców. W obiekcie pojawi się 70 sklepów z branży modowej, z których część po raz pierwszy otworzy swoje sklepy w tym regionie Polski.  Poszerzona zostanie również oferta usługowa.

Trwają prace związane z rozbudową Gemini Park Bielsko-Biała, Centrum Handlowo – Rozrywkowego należącego do Gemini Holdings. Otwarcie nowo powstającego obiektu planowane jest w listopadzie 2013 r.

– Wszystkie prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem.  Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, nie przewidujemy żadnych opóźnień w realizacji planu. Z dnia na dzień na placu budowy Gemini Park Bielsko-Biała widać postępy – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Anna Waluś, dyrektor Gemini Park.

Według zapewnień inwestora, fragment rozbudowy obejmujący powstanie konstrukcji i stropów  powinien zakończyć się w przeciągu kilku tygodni. Ponadto oprócz elementów konstrukcyjnych, w nowopowstającej części Gemini Park Bielsko-Biała, wykonawcy zakończyli budowę parkingu zewnętrznego od strony ulicy Straconki.

Nowa powierzchnia handlowa ( 17 – 21 tys. mkw.) będzie stanowiła całość z dotychczasowym budynkiem i zostanie wykorzystana na poszerzenie oferty z branż AGD, RTV i multimedia oraz rozbudowanie oferty fashion. Na nowo dobudowanej kondygnacji pojawią się także nowe lokale usługowe. Wzbogacona zostanie oferta restauracyjna oraz rozrywkowa.

Za koordynację inwestycji odpowiada firma Vatra Group, a koncepcję architektoniczną opracowało Vide Studio.

Za wynajem Gemini Park Bielsko Biała odpowiada GREM Gemini Real Estate Management sp. z o.o. we współpracy z BOIG Property Consulting oraz Cushman & Wakefield. Firma GREM Gemini Real Estate Management spółka z o.o. jest jednocześnie zarządcą centrum.

Przypomnijmy, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała działa od 2009 roku. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holdings. Wśród najemców centrum znajdują się: hipermarket Real, Cinema City, H&M, C&A, New Yorker oraz polscy detaliści m.in. Reserved, House, Mohito, Solar, Martes Sport i Ryłko.