Maciej Kiełbicki
Maciej Kiełbicki

Yann Guen, dotychczasowy wiceprezes spółki Mayland Real Estate, po wieloletniej współpracy opuścił spółkę. W zarządzie pozostał Maciej Kiełbicki, do którego dołączyli Elio Szmawonian oraz Olivier Gérard-Coester.

Nowy zarząd, jak dowiedziała się redakcja portalu Retailnet, zamierza, poza realizacją bieżących projektów, czyli: Centrum Handlowego Wzgórze w Gdyni i Centrum Handlowego Serenada w Krakowie, rozwijać działalność deweloperską zarówno w oparciu o kontrolowany przez Mayland RE bank gruntów jak i pozyskiwać nowe tereny inwestycyjne.

Przedsiębiorstwo będzie również rozszerzało zaangażowanie w zarządzanie obiektami handlowymi, obejmujące obecnie pięć centrów o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 200 tys. mkw.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. Mayland planuje w najbliższych latach budowę kolejnych centrów handlowych. Obecnie spółka przygotowuje do oddania do użytku po rozbudowie CH Wzgórze w Gdyni.