Park Handlowy Bielany

Nowy sklep Ikea powstaje w podwrocławskim Parku Handlowym Bielany w bezpośrednim sąsiedztwie węzła drogowego łączącego autostradę A4 i drogę krajową nr 98. Obiekt o powierzchni 37,7 tys. mkw. będzie największym sklepem szwedzkiego koncernu w Polsce. Koszt inwestycji to ponad 200 mln złotych.

Z początkiem lutego na terenie inwestycji odsłonięta została wieża kierunkowa, co jak podkreśla inwestor, jest ważnym etapem budowy i zapowiedzią otwarcia największego sklepu Ikea w Polsce.

– Wieża to symbol kluczowego etapu w historii Ikea Wrocław – wkrótce otworzymy nowy, dużo większy sklep, który swoim asortymentem powinien zadowolić oczekiwania każdego mieszkańca naszego regionu – mówi Paweł Bujko z Ikea Wrocław.

Przypomnijmy, obecny sklep Ikea powstał w Kobierzycach w 1996 roku. Dwa lata później Inter Ikea Centre Polska otworzyła w sąsiedztwie sklepu Park Handlowy Bielany. Plan realizacji obecnej inwestycji Ikea zakłada oddanie sklepu do użytkowania już wiosną 2013 roku.

Ikea posiada obecnie 325 sklepów na całym świecie, które rocznie odwiedzane są przez około 734 miliony osób ( 8 sklepów w Polsce odwiedza 18 mln osób). W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Rumunii, na Słowacji i na Węgrzech.