Galeria Askana
Galeria Askana

Do grona najemców Galerii Askana dołączyła restauracja Kuchnia Pekin. Foodcourt  gorzowskiej galerii zyskał sieć specjalizującą się w kuchni chińskiej.

Kuchnia Pekin operuje na paterze obiektu na powierzchni 57 mkw. Najemca gastronomiczny już uruchomił lokal i podpisał umową najmu na okres 10 lat.

Galeria Askana otwarta 2007 to obiekt o powierzchni 18 tys. mkw. GLA, na której znajduje się: 114 butików, 10 kawiarni, restauracji i barów. Do najważniejszych najemców należą: C&A, Top Secret,  Promod, Solar, Simple, Stradivarius, multiplex Helios z salami na 1200 osób oraz supermarket Chata Polska.

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie, utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów z ponad 10 – letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości.

Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce a także na terenie Rumunii. W portfolio inwestycji Caelum znajdują się m.in.: CH Nova Park (Gorzów Wielkopolski), Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Wratislavia Center (Wrocław), Galeria Wisła (Płock).

Największym realizowanym przez zespół Caelum Development projektem jest wielofunkcyjny kompleks handlowo – rozrywkowy ParkLake Plaza w stolicy Rumunii Bukareszcie  (o powierzchni najmu 67 tys. mkw.).