Kino Helios
Kino Helios

Spółka Helios planuje w 2013 roku uruchomić pięć kin: w Gdyni, Kaliszu, Nowym Sączu, Białymstoku i Siedlcach. Po otwarciu w kwietniu multipleksu w Nowym Sączu, Helios będzie dysponować 32 kinami i stanie się największą siecią kinową w Polsce.

Dyrektor ds. inwestycji w Helios SA będzie uczestnikiem wiosennej edycji Shopping Center Forum 2013.

W ciągu 12 ostatnich miesięcy Helios odnotował 19-procentowy wzrost pod względem liczby posiadanych sal i obiektów. 2012 rok, to jak poinformował zarząd Helios SA, najbardziej dynamiczny inwestycyjnie rok w dwudziestoletniej historii firmy. Nowe obiekty powstały w 2012 roku w Grudziądzu, Tczewie, Kędzierzynie-Koźlu, Rzeszowie, Szczecinie, Bełchatowie i Bydgoszczy. W trakcie budowy są kolejne kina Helios m.in. we Wrocławiu, Jeleniej Górze i Łodzi.

W 15 spośród 28 miast, w których Helios ma swoje obiekty jest on jedynym działającym operatorem kin wielosalowych. Tak jest m.in. w przypadku otwartych w 2012 r. kin w Grudziądzu, Tczewie, Kędzierzynie-Koźlu i Bełchatowie. Wybór następnych miejscowości (Nowy Sącz, Kalisz,Gdynia, Jelenia Góra, i Siedlce) gdzie mają powstać kolejne obiekty, świadczy o realizacji strategii budowy sieci w segmencie małych i średnich miast.

Helios SA to obok Cinema City jedna z dwóch największych sieci kin w Polsce. Dysponuje obecnie 31 obiektami kinowymi, posiadającymi łącznie 166 ekranów i blisko 36 tys. foteli. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości. Kina Helios są obecne również w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu. Od 31 sierpnia 2010 roku Helios SA jest częścią Grupy Agora SA.

Shopping Center Forum 2013 Spring Edition odbędzie się 7 marca 2013 roku w Hotelu Hilton w Warszawie. W jednodniowej edycji wiosennej Forum weźmie udział 600 uczestników. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie scf.retailnet.pl.