Custore
Custore

Na pierwszym poziomie warszawskiej galerii Złote Tarasy z początkiem lutego rozpoczął działalność sklep Custore. Jest to  pierwszy wirtualny koncept salonu usytuowany w realnej przestrzeni. Partnerem przedsięwzięcia jest Paged Meble, polska firma znana z produkcji mebli.

W Custore tradycyjna ekspozycja została zastąpiona wirtualną prezentacją produktów na dużych, dotykowych ekranach. W okresie testowym w asortymencie Custore znajdą się krzesła z serii Design Collection firmy Paged Meble – partnera projektu. W przyszłości asortyment  sklepu ma być rozszerzony o inne produkty i marki polskie oraz zagraniczne, za każdym razem, jak podkreślają przedstawiciele Custore, bardzo starannie dobierane.

Pawilon, w którym wyeksponowano ofertę krzeseł Design Collection, jest połączeniem sklepu i galerii sztuki użytkowej. Przy pomocy dotykowych ekranów odwiedzający salonu Custore mają możliwość oglądania produktów z dowolnej perspektywy oraz zmieniania rodzaju i koloru materiałów z których będzie wykonany mebel. Stworzony przez klienta niepowtarzalny mebel będzie można kupić na miejscu lub w salonie Paged Meble w Warszawie. Przestrzeń koncept sklepu wydzielono na terenie jednej z warszawskich galerii handlowych przy pomocy drewnianej ażurowej konstrukcji autorstwa Anny Dobek i Mateusza Wójcickiego.

W opinii przedstawicieli spółki Paged Meble, koncepcyjny pawilon w Złotych Tarasach to połączenie sprzedaży internetowej z realną obecnością marki w tradycyjnym centrum handlowym. Interaktywna ekspozycja ponadto współgra z nowoczesnymi produktami Design Collection i inspiruje do tworzenia indywidualnych produktów.

Projekt został zrealizowany przez Circus Digitalis – pomysłodawcę koncept sklepu Custore (ang. Customize – dostosowywać do potrzeb/wykonać na zamówienie i store – sklep).