Park Handlowy Franowo
Park Handlowy Franowo

Budowa pasażu handlowego to kolejny etap rozbudowy Parku Handlowego Franowo przy ul. Szwedzkiej w Poznaniu. Inwestor, Inter Ikea Centre Group Poland, prace budowlane rozpoczął wraz z początkiem roku.

Nowy obiekt o powierzchni 14 tys. mkw. będzie gotowy we wrześniu 2013 roku. W ramach projektu rozbudowy już w czerwcu 2011 roku Inter Ikea Centre Group Poland oddała do użytku sklep OBI o powierzchni 11,5 tys. mkw. oraz wybudowała nowoczesną elektrostację dla miasta Poznania. Dodatkowo w 2011 roku został oddany do użytku wolnostojący sklep Decathlon o powierzchni 4 tys. mkw.

– Rok 2013 w Poznaniu upłynie nam pod znakiem intensywnej, ale niezwykle satysfakcjonującej pracy. To dynamiczne miasto i cieszymy się, że możemy rozwijać się razem z nim. Mamy nadzieję, że nowy pasaż znacznie wzbogaci ofertę handlową dostępną w Poznaniu i w regionie – mówi Andrzej Smejda kierownik projektu.

Po rozbudowie Park Handlowy Franowo będzie miał do zaoferowania 80 tys. mkw. powierzchni handlowej z około 35 sklepami (w tym sklepy wielkopowierzchniowe) z różnorodną ofertą dla całej rodziny. Centrum dodatkowo zyska 1000 nowych miejsc parkingowych.

Obiekt zlokalizowany jest 7 km na południowy-wschód od centrum Poznania, tuż przy węźle komunikacyjnym drogi nr 11, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2.