Księgarnia Weltbild

Dressler spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Dublin S.K.A. została nowym właścicielem sieci księgarń Weltbild. W grudniu 2012 roku niemiecka grupa wydawnicza Verlagsgruppe Weltbild ogłosiła decyzję o wycofaniu się z rynku polskiego i jednoczesnej kontynuacji rozmów w sprawie sprzedaży poszczególnych aktywów. W ich wyniku firma znalazła nabywcę dla sieci księgarń. Nadal trwają rozmowy w sprawie sprzedaży wydawnictwa i sklepu internetowego Weltbild.pl.

Do końca marca 33 księgarnie oraz 3 franczyzy Weltbildu zostaną przejęte przez firmę Dressler działającą m.in. na rynku księgarskim. Udziałowcem spółki jest Ipopema Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych 44. Spółka tym samym przejmie również umowy najmu lokali. Nowy właściciel wyraża chęć kontynuowania współpracy z częścią obecnych pracowników sprzedanych placówek. Do czasu przeprowadzenia rebrandingu, latem br., nabywca zachowa prawo do używania nazwy obydwu marek – Weltbild oraz Świat Książki.

Komunikację z klientami przez najbliższe tygodnie będzie wspierał Weltbild w swoich kanałach elektronicznych (wysyłka sms-ów i newsletterów). Sklepy pozostaną sprofilowane na działalność księgarską, jednak ostateczna decyzja dotycząca asortymentu należy do nowego właściciela. Kwota transakcji nie została podana.

Weltbild Polska sp. z o.o. prowadzi wydawnictwo, sklep internetowy, a także sieć księgarni w całym kraju. Spółka powstała w 2000 roku i ma siedzibę w Warszawie. Księgarnie sieci są zlokalizowane w dużych miastach m.in. w galeriach Korona we Wrocławiu oraz Kaskada w Szczecinie. !4 z pośród wszystkich księgarń sieci znajduje się w centrach handlowych.

Na półkach księgarń sieci Weltbild można znaleźć tytuły wydawnictw Świat Książki i Weltbild oraz bestsellery z całego rynku wydawniczego. Ponadto firma oferuje dekoracje, sprzęt AGD i RTV, wysokiej jakości zabawki oraz akcesoria ogrodowe.