Perfumeria Marionnaud

– W pierwszym kwartale tego roku planujemy dwa otwarcia perfumerii Marionnaud w miastach południowej i zachodniej Polski, w których nie było dotychczas naszej sieci. Szczegóły podamy w najbliższym czasie. Intensywnie pracujemy nad kolejnymi projektami i z niecierpliwością czekamy na Shopping Center Forum 2013 – powiedział portalowi Retailnet Remigiusz Banach, Store Portfolio Manager Marionnaud Parfumeries.

– 9 lutego uruchomiliśmy po remoncie perfumerię Marionnaud w CH Batory. Powiększyliśmy lokal o 20 mkw. i obecnie wynosi 178 mkw. Ponadto zmieniliśmy wystrój salonu dostosowując go do nowego konceptu.

Marionnaud Parfumeries to międzynarodowa sieć luksusowych perfumerii założona we Francji w 1984 roku przez Marcela Frydmana. Właścicielem Marionnaud jest Grupa AS Watson. Obecnie na świecie istnieje ponad 1,3 tys. salonów Marionnaud. Na polskim rynku sieć perfumerii jest obecna od 7 lat i liczy 36 lokali. Większość z nich znajduje się w centrach handlowych m.in. w: CH Reduta i Blue City w Warszawie, CH Silesia City Center w Katowicach, Drukarnia Bydgoszcz i innych. Za rozwój salonów jest odpowiedzialna firma Asko sp. z o.o. Średnia powierzchnia jaką spółka bierze pod uwagę to format 150-170 mkw. z dużą witryną, w dobrze widocznym i skomunikowanym miejscu. Powierzchnia ta może być większa lub mniejsza, wszystko zależy od formatu projektu, jego wielkości, lokalizacji oraz konkurencji.

W perfumeriach Marionnaud sprzedawane są produkty do pielęgnacji i makijażu, zapachy, kosmetyki kolorowe, produkty do kąpieli oraz akcesoria kosmetyczne. Sieć oferuje wyroby ponad 130 światowych i polskich marek kosmetycznych, a wśród nich m.in.: Lancôme, Dior, Chanel, Yves Saint Laurent, Helena Rubinstein, Hugo Boss, Armani, Guerlain, Estée Lauder, Clinique, Calvin Klein, Gucci, Kenzo, L’Oréal Paris. Marionnaud posiada także własne linie preparatów do pielęgnacji twarzy i ciała: Marionnaud BIO, Marionnaud Skincare oraz linię produktów do kąpieli Marionnaud Bathline.