Wstępna wizualizacja Poznań City Center
Wstępna wizualizacja Poznań City Center, TriGranit

Większa część budynku, w którym znajdzie się nowy dworzec autobusowy PKS i galeria Poznań City Center z ponad 250 sklepami  jest już przykryta dachem.

W pierwszych dniach marca planowana jest uroczystość zawieszenia wiechy na wznoszonym przez węgierskiego inwestora, spółkę TriGranit Development Corporation kompleksie komunikacyjno-handlowym Poznań City Center.

Równolegle do prac przy galerii handlowej prowadzone  są  zaawansowane roboty drogowe związane z budową nowego układu komunikacyjno-drogowego wokół Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Wewnątrz budynku sukcesywnie stawiane są ścianki działowe, trwa zakładanie instalacji, niebawem powinien rozpocząć się montaż ogrzewania, systemu wentylacji i klimatyzacji. Pierwsi najemcy , do lokali w stanie developerskim powinni wprowadzić się na przełomie czerwca i lipca tego roku.

Nad peronami I, II i III wznoszony jest trzykondygnacyjny parking, który wraz z parkingiem wewnątrz galerii handlowej pomieści ok. 1500 aut. Wiosną powinna ruszyć budowa kładki łączącej dwie części poznańskiego dworca kolejowego – Zachodni Dworzec PKP poprzez perony z nową halą dworca Poznań Główny,  parkingiem i galerią handlową.

Wraz z pracami przy budowie Poznań City Center trwa budowa dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Prace prowadzone są  od listopada ubiegłego roku. W ramach tej inwestycji powstanie m.in. ok. 2,5 km nowych dróg oraz nowe skrzyżowanie ulic Towarowej, Matyi i Przemysłowej. W najbliższych dniach inwestor złoży drugi wniosek o pozwolenie na kolejny etap budowy dróg.

Otwarcie całego kompleksu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, a więc galerii Poznań City Center, parkingu, dworca PKS, przejścia podziemnego, kładki oraz nowego układu drogowego zaplanowano na IV kwartał 2013 roku.