Salon 5.10.15
Salon 5.10.15

Sieć sklepów 5.10.15. należąca do spółki Komex SA rozwija się dynamicznie i na koniec zeszłego roku obejmowała 220 sklepów z odzieżą dziecięcą. W samym 2012 roku firma uruchomiła 50 nowych salonów. W tym roku plan ekspansji jest podobny.

– Stawiamy przede wszystkim na rozwój w systemie franczyzowym. Tempo rozwoju sieci sklepów 5.10.15. na pewno będzie równie dynamiczne jak w roku ubiegłym. W tym roku zamierzamy otworzyć około 50 salonów. Nasza strategia zakłada otwieranie nowych placówek głównie w miastach do 50 tys. mieszkańców. W tych miastach widzimy spory potencjał, a marka 5.10.15. jest tam znana i doceniana. Ponadto te miasta w naszej opinii nie mają jeszcze rozbudowanej oferty w segmencie odzieży i akcesoriów dla dzieci. Na terenie całego kraju poszukujemy nowych partnerów, którzy chcą z nami budować markę 5.10.15. – mówi w rozmowie z portalem Retailnet, Marek Czupryna, prezes zarządu Komex SA.

W pierwszym kwartale tego roku Komex SA zamierza otworzyć około 10 nowych sklepów o średniej powierzchni około 100 mkw. Pierwszy już powstał w Żarach, a kolejne punkty franczyzowe pojawią się m.in. w Oławie, Jędrzejowie, Stargardzie Szczecińskim czy Poznaniu.

Sieć 5.10.15 będzie też prężnie rozwijana poza granicami Polski. – Sprzedaż w Rosji rozpoczęliśmy pod koniec ubiegłego roku. W tym roku chcemy otworzyć około 10 sklepów na rynku rosyjskim. W pierwszym kwartale otworzymy sklep franczyzowe w Kaliningradzie i Jakucku – dodaje Marek Czupryna.

Oprócz sprzedaży w salonach tradycyjnych, spółka od sierpnia 2011 roku prowadzi także sklep on-line. – Jest to ważny dla nas kanał dystrybucji. Sprzedaż w sklepie internetowym rośnie w bardzo szybkim tempie. Udało nam się w ubiegłym roku podwoić obroty w porównaniu do roku 2011 – mówi Marek Czupryna.

Spółka Komex funkcjonuje na rynku 20 lat. Firma sprzedaje towar poprzez trzy kanały dystrybucji: sklepy własne, rozwijającą się sieć franczyzową (krajowa i zagraniczną) i sklep internetowy www.51015kids.eu